Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális tesztoszteron szint...

Normális tesztoszteron szint mellett szőrösödés?

Figyelt kérdés

Elmúlt időben megjelenek pihés sötét szőrszálak a mellkasomon, arcomon igaz ott szőke, illetve a bajszomnál. Hormonvizsgálatot kértem, és a 3. napi tesztoszteron határértéken belül van: 0,836 nmol/l.

Viszont a 21. napi progeszteron szerint nincs peteérésem.

Ez hogy lehetséges, mi állhat a háttérben? A dr. úr azt mondta, ha nincs peteérésem akkor fogamzásgátlót KELL szednem, de nem szeretem ezt a hozzáállást, nem vagyok hajlandó még tovább rontani a helyzetet.


Mi lehet a probléma???



2013. júl. 20. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi információból nem igen lehet megmondani, hogy mi a probléma.

Hány napos a ciklusod? Mert 28 naposnál, ha a 21. napon kevés a progeszteron, akkor tényleg nem volt ovu. De pl. 35 napos ciklusnál (ami még mindig normálisnak számít!), csak a 21. napon van az ovuláció, azaz szintén úgy tűnhet, mintha nem lenne ovuláció. Tehát ha hosszabb a ciklus, akkor nem a 21. napon kell mérni, hanem később.


Az pedig baromság, hogy ha nincs ovu, akkor fogamzásgátlót kell szedni.


Menj el a háziorvosodhoz, és kérj egy beutalót az endokrinológiára. (Vagy menj el magán endokrinológushoz).

2013. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Június 11-én jött meg utoljára, az tartott 17-ig, azóta várom. Nem rendszeres a menstruációm sajnos, valamikor 3 hétre jön meg, valamikor 3 és fél, most pedig még több.

A többi hormoneredményem mind jó, FSH: 8.410 U/l

LH: 7.750 U/l ezzel sincs probléma úgy gondolom.

Igen az lesz egyébként voltam már egynél, aki magán volt, és ő is felírt egy fogamzásgátlót, Nuvaringet, mert minden vizsgálat nélkül kitalálta, hogy nekem IR-em és kezdődő PCOS-em van abból kiindulva hogy mindkét ágról van cukorbeteg a családban. Egyre többet kell csalódnom a magánorvosokban is.

2013. júl. 20. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben érdemes lenne saját magadnak figyelni a ciklusod. Simán lehet, hogy csak épp most nem volt ovulációd, de amúgy szokott lenni.

Érdemes lenne alaphőt mérned. Nem egy bonyolult módszer, igazából csak egy hőmérő kell hozzá, de nagyon sok mindent meg lehet belőle tudni a ciklusodról.

Annyi a lényege, hogy minden reggel, azonos időben, rögtön ébredés után (nem szabad felkelni az ágyból, még kimenni pisilni se) megméred a hőmérsékleted a szádban/végbélben/hüvelyedben (hónaljban nem jó!). A kapott adatokból pedig csinálsz egy görbét. A mérést a ciklus első napján célszerű kezdeni, de igazából bármikor neki lehet állni a mérésnek.

Erre a célra a hagyományos hőmérőt szokták javasolni, de ha az nincs, akkor a digitális is megfelel, csak ne csipogásig mérd, hanem legalább 5 percig.


Ha érdekel a dolog, leírom azt is szívesen, hogy mit is kellene látnod a görbén.

2013. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak digitális van itthon most, de akkor veszek hagyományosat, ha az megbízhatóbb. Egy próbát mindenképpen megér.


Igen azt megköszönném, ha leírnád, köszönöm, hogy segítesz. :)

2013. júl. 20. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval a ciklus első felében (az ovulációig) a hőmérséklet alacsonyabb. Általában 36 és 36,5 fok közötti, de egyénenként változó lehet. Ha megtörténik az ovuláció, akkor a petesejt helyén kialakuló sárgatest progeszteront termel, ami az alaphőmérsékletet pár tized fokkal megemeli.

Ha volt ovuláció, akkor a hőmérséklet tehát megemelkedik, és egészen a menzeszig magasan is marad. Ált. a menzesz első napján esik le a hőmérséklet, de vkinek még az első pár napon magasabb. Ha közben az illető teherbe esik, akkor a hőmérséklet fent marad és nem jön meg a vérzés.

Van, akinél az ovulációt egy kisebb hőleesés is jelzi, de ez nem törvényszerű.


Itt van például egy teljesen tankönyvi görbe: [link]

Sajnos azért nem mindig ennyire egyértelmű, de azért ha az ovu pontos ideje nem is, az azért szokott látszani a görbéből, hogy volt-e ovuláció vagy sem.


Itt van még pár példa:

[link]

[link]

[link]


Ha nincsen ovuláció, akkor a görbe vagy teljesen lapos, nincs benne emelkedés, vagy össze-vissza ugrál, cikkcakkos.

Erre példa:

[link]

[link]


Ezen az oldalon még részletesebb leírást, és egy rakás különböző példagörbét találhatsz:

[link]


Ha rendesen vezeted a görbét, és az alapján sincsen ovulációd, akkor mindenképpen érdemes tovább keresgélni egy jó endokrinológus után.

2013. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és még vmi:

Az ovulációtól a következő vérzésig normálisan 10-16, a legtöbb nőnél 14 nap telik el.

Így ha vezeted a görbét, és látod, hogy megvolt az ovu, akkor azt is tudni fogod, hogy mikor fog megjönni.

Több oldal is van, amin lehet vezetni a görbét, én a ciklus.hu-t használom. Ez elvileg bejelöli a görbén azt is, hogy mikor volt ovu, de nem nagyon kell rá hallgatni:D De arra tökéletesen megfelel, hogy ne papíron kelljen vele szórakozni.

Plusz egy csomó mindent be lehet rajta jelölni (tüneteket, a folyás minőségét, vérzést stb.).

2013. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!