Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálatnál...

Nőgyógyászati vizsgálatnál hosszú, hegyes fémmel vizsgálnak?

Figyelt kérdés

Vkitől hallottam, hogy ilyen eszközt nyomtak fel valakiben, nagyon fájt neki.

Ezután egy kicsit vérzett.

Egy olyan lánnyal esett meg az eset,aki lehet h terhes (2 hetes) volt...de ez ne biztos mert tesztet nem végeztettek vele.


Mit csináltak vele?

soha nem hallottam h ilyen fémmel vizsgáltak meg vkit...tényleg van ilyen egy sima nőgyógyászati vizsgálatnál?

vagy vmi történt vele?


2009. okt. 24. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fémet kacsának hívják. Egyáltalán nem hegyes és nem fáj amikor a hüvelybe tolják. Nekem már jópárszor megtették, hidd el, szinte észre sem venni. (Persze egy szűz lánynak nyilván nem kellemes, de úgy tudom, sok orvos nem is vizsgál hüvelyen keresztül szüzeket.) Az pedig sztem kizárt, hogy valaki ettől elvetéljen, egy nőgyógyászati vizsgálattól semmiképpen sem lehetséges.
2009. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2009. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem sántít ez a két hetes terhesség. A második hétről még nem is tudnak a nők... No mindegy, nem ez az érdekes.

Már fém kacsát is ritkán használnak, inkább az egyszer használatos műanyagot használják, amit a vizsgálat után el is dobnak. A kis vérzés valószínűleg a rákszűrés miatt volt, ilyenkor egy eszközzel megkarcolják a méhszájat a mintavétel miatt. De emiatt még senki sem vetélt el...

2009. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászati vizsgálat fájdalommentes. Kellemetlen lehet, de fájdalomról szó sincs.
2009. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fém tárggyal vizsgálnak, de egyáltalán nem fáj... Persze, kicsit érzed, de még a szemed sem rebben közben, mert annyira nem nagy ügy.


És egy vizsgálattól nem lehet elvetélni... Ha el lehetne, alig születne gyerek a világban.

2009. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A vetéléssel kapcsolatban irnám én 2 éve vetéltem el ugymeg vizsgált a doki!Amit kacsát feltesz az nem fáj!
2009. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!