Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valószinű hüvelygombám van,...

Valószinű hüvelygombám van, mit tegyek? Félek az orvostól.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, még sose voltam nőgyógyásznál, iszonyuan félek tőle, pedig valószinű hüvelygombám bvan.Nagyon viszket,ég, és meg dagadva egy kicsit.Anyának nem merek szólni, mert szégyenlem.Egyedül próbálom kikezelni, sok jó ötletet olvastam.PL:kamillás ülő fürdő.De attól félek, nem kerülhetem el a nőgyógyászt.De nem rögtön egy betegséggel akartam odakerülni:(:(
2008. jún. 27. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha tutira az van, mondjuk utánaolvastál és rádillenek a tünetek, nem muszáj az orvoshoz szaladni (én 20 vagyok, soha nem voltam, és még élek :) ). Vegyél gyógyszertárban Canesten KOMBIt: lesz benne 3 db hüvelytabletta és egy kenőcs. A tablettákat 3 este felhelyezed fürdés után, a krémet naponta többször is használhatod. Ez ELVILEG a 4. napra megszüntet minden tünetet.

Ha mégis valami más fertőzés van a dologban, ráérsz utána is orvoshoz menni.

Jobbulást! :)

2008. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ne félj! tudom könnyű mondani, de ha már túlleszel rajta hidd el utólag jobb lesz!! sokmindent nem akar az ember, mégis megcsinálja. Mert meg kell. nézelődj körbe ebben a témában, és keress humánus nőgyógyászt, bár senki nem fogja leharapni a fejed! hidd el aranyosak lesznek!! ne parázz! menj el a barátnőddel hátha ő meg tud nyugtatni!
2008. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Canesten kombi jutott eszembe.

És még valami... nem vérengző egyik nőgyógyász sem. És hogy nem egy betegséggel akarsz először odamenni? Én akkor kerültem először nőgyógyász kezei közé, mikor kiderítette, hogy babát várok. Nézett is rám kikerekedett szemekkel, hogy 22 évesen még sose voltam... de aztán rendes volt. Szóval nyugi. Szerintem sokszor a váróban ülők tekintete a rosszabb, mint az orvos véleménye.

2008. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors segítségeket.Azt fogom tenni, hogy holnap veszek Canesten Kombit, hátha segít(nagyon nagyon nagyon remélem).Mitől alakulhatott ki?Én bevallom, azt hittem, csak a felnőtteknél jön elő, ezért most nagyon megijedtem.
2008. jún. 27. 21:26
 5/15 A kérdező kommentje:

!!!Méggvalami!!!Ezt olvastam a hüvelytabletta használatáról:"Naponta 1 hüvelytablettát este, applikátorral mélyen a hüvelybe vezetve kell alkalmazni 3 egymást követő napon keresztül."

Elég rosszul hangzik.((Sose az életben nem dugtam semmit mélyen a hüvelyembe,és még ott is marad.:SEz nekem így morbid:)

2008. jún. 27. 21:47
 6/15 anonim válasza:
0%
22 evesen mar "illo" lenne nogyogyaszhoz elmenni! a sajat erdekedben is es az egeszseged miatt
2008. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 'önkezelés' azért nem a legjobb, mert mi van, ha más bajod van???


El kéne menned orvoshoz... tuti, hogy életedben menned kell majd, akkor meg úgyis mindegy... és miért baj, hogy betegen? Akkor miért orvos? Nem azért, hogy gyógyítson? Azt hiszed, most lát először beteget életében?


Egyébként azok a lányok, akiknek még nem jött meg a vérzésük, SOKKAL könnyebben fertőződnek!

2008. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ennyi évesen jött ki nyáron ebben a nagy kánikulában alakul ki mert bepálik. Most 17 vagyok megint kijött mert ebben a megelben a betét vastag volt. Na nekem minden évben kijön én nem szeretem az oda dugdosós idegen anyagokat ezért én csak a Canesten krémet használom. Anya mondta, mert én vettem a bátorságt és elmondtam neki. Ettől elmúlik jó érzés bekenni vele. Ne aggódj én sem voltam sose nőgyógyinál, elmúlik ez.
2008. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak pár szó a megnyugtatásodra. kérlek neszégyled hogy ilyen betegséget szedtél össze. nincs ebben semmi rossz. Ugyanis hüvelygombát nem csak nemi uton szehetdsz össze, egyszerüen elég ha a nem megfelelően tisztántartott és nem rendeltetés szerűen használt iskolai wc-re mész. Ha érzékenyebb vagy könnyebben fertőzödsz. anyukáddal ezért beszélj szerintem, Biztosan tud még jó tanácsot adni. S ami még jó lene használj tisztasági betétet, he kell napi többszöri cserével.

A Canesten tényleg jó, bár nem tudo mennyibe kerül és kapható-e receptnélkül. De ezt megmondja a gyógyszerész. Amit még megkérdezhetsz a gyógyszerésztől ( ha van hozzá bizodalmad), hogy hüvelytl-t használhatsz-e, és esetleg mit javasol helyette.

Nyugalom nem vagy hibás.. anyukád is biztosan megérti.

2008. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én uszodáan szedtem össze először, strandszezon van, ne ijedj meg.

Szerintem a nőgyógyásznál kilométeres sorok vannak ilyenkor ezzel a problémával, nem fog kiakadni rajtad.

Látom nagyon szégyenlős vagy, tudom nehéz elhinni most még, hogy valaki, nem azért néz, mert... de ha ott vagy hidd el sokkal könnyebb lesz.

Én is gombával kerültem először, nagyon szégyenlős voltam, de annyira viszketett, hogy már teljesen mindegy mit, de csináljanak vele valamit alapon, minden gond nélkül ment...

Pusz, és bátorság.

2008. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!