Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Súlyos székrekedés esetén mi...

Súlyos székrekedés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Több éve ezzel küzdök, guttalaxot meg stadalaxot használtam eddig, de abba kéne hagynom és áttérni vmi egészséges hashajtó táplálkozásra. Tudom, h sok rostos ételt enni, mozgás, szilvalekvár éhgyomorra meg langyos víz, de attól még érzem h nem ürül ki a szervezetem, nem tudok magamból magamtól sokat kierőlködni, csak nagy nehezen sikerül egy kicsit. A harmadik napra a hasam és a hasam alatti rész felpuffad és csak úgy áll vissza rendes helyére, ha hashajtót veszek be, e nélkül úgy érzem, nem ürül ki rendesen a gyomrom.. Mit tegyek, h elmúljon? Több, mint 10 éve ez a problémám van... :/

2013. aug. 5. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

egyél sok szilvát :3

meg tejet, tejes dolgokat... (pl. kefír, bár nekem az Activianak az üveges formája meghajt.. :S)

2013. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra 3 napja kanalazom a bio szilvalekvárt, nem sok volt eddgi a hatása :( de kezdem rosszul érezni magam így :/
2013. aug. 5. 15:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

És ennyi idő után nem gondolkodtál még el azon, hogy szakorvoshoz fordulj?

Ugyanis ezek a szerek, amiket a patikában vény nélkül lehet kapni, ezek nagyon jók, ha az ember átmenetileg olykor szenved az ilyen gondoktól. De akinek hosszú távon ilyen bajai vannak, annak nem ártana elmenni gasztroenterológiára, hogy kiderüljön, hogy milyen probléma áll a háttérben.

De amúgy az étrendet tartod? Tehát tényleg székletlazító ételeket, sok rostot eszel és kerülöd, amik fogják a székletet?

2013. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Szűztea kapszula nagyon jó ilyen gondokra.

Nekem a rendszertelen étkezésem miatt omlott össze ez az egész, sajnos nem tudok mit csinálni elég furcsa egy munkabeosztásom van, és amikor elmentem emiatt dokihoz ő mondta hogy hagyjam a gyógyszereket egyenlőre, vegyek egy szűztea kapszulát amit megkapok sima drogériákba. Az egy növény alapú kapszula, semmi vegyi anyag, ezért egészségesebb is mert a sok "műanyaggal" nem mérgezed agyon a szervezeted.

Ez egy enyhe hashajtónak felel meg, annyi a lényege hogy napközbe beveszel egyet, reggel és estére már szépen kiürülsz tőle. De ha tudod hogy hosszabb ideig nem leszel otthon akkor inkább ne vedd be mert legalább félnap mire hatása lesz a cuccnak.

Emellett még érdemes a zöld teát meginni azt csak natúron cukor, minden nélkül, bár sokaknál nem működik nem biztos hogy ez fog nálad is működni de engem az is meghajt időnként és ahhoz elég néhány perc.

2013. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3napja tértem át erre az étrendre, próbálom is tartani. Ha az orvosnál béltükrözés árán tudhatjom meg h mi bajom van akkor inkább kihagynám...
2013. aug. 5. 15:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj orvoshoz, ki kell vizsgálni.

[link]

2013. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez, amit az emberek csinálnak, ahelyett, amit kéne.

Alkalmi megoldásokat csinálsz. Hashajtókat, hashajtó módszereket csinálsz.

De ha 10 éve nem figyelsz oda az étrendedre, akkor mit vársz?

A kemény széklet bizony nem jön ki egykönnyen.

Márpedig a széklet milyenségét az határozza meg, ahogyan az ember él és táplálkozik.

Akkor mostantól fogva táplálkozz megfelelően, mozogj hozzá és meglátod, hogy lesz-e javulás.

És ezt meg felejtsd el, hogy folyton hashajtózol. Csak kikészíted vele a gyomrodat!

És ha az étrendváltozással sem jönnek rendbe a dolgok, akkor meg el kell menni szakorvoshoz! És ez nem jelent egyet a tükrözéssel. Vérvétel, ultrahang és gyógyszeres kezelés lehet hogy elég és nem kell egyből drasztikus dolgokra gondolni.

2013. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A jó kis gyógyszereid hatására kialakult egy szép kis bélrenyheség. Magyarán a beleid nem hajlandók dolgozni, mert tudják, hogy majd megteszi helyettük a gyógyszer.

Idővel majd dobozszámra is szedheted a hashajtókat, akkor sem fognak hatni.

De a világért se menj orvoshoz, igaz is, még majd rendbehoznak. Inkább nyúvadj ki 5 év múlva szorulásban.

2013. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, és amilyen gyógyszert a szakorvos ír fel, az nem alkalmi hashajtó lesz, hanem mondjuk kiderül, hogy mi okozza a problémát és arra ír fel kezelést.
2013. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is krónikus székrekedésem van, a gasztroenterológus Dicetelt írt fel amitől úgy ahogy jó volt, de amikor véget ért, ismét nehezebb lett pedig rendszeresen sportolok, sok gyümölcsöt eszem, reggel éhgyomorra vizet iszom.

Az orvos is ezután az egészséges étrendet javasolta, sportot, tamarin lekvárt, és hogy egyek vízbe áztatott aszalt gyümölcsöt.

Egy ideig zöldtea kapszulát is szedtem, az hatott, de az meg drága.

Most teákkal próbálkozom, pu-erh teát vettem, de a random hashajtó teák is elmennek.

A tipikus hashajtókat ritkán vetem be, épp azért, hogy ne szokjak hozzá, most Guttalax és Laevolac van itthon, de csak végszükség esetén használom.

A legjobban a keserűsós gyógyvíz hat, ezt kúraszerűen is lehet inni, az orvos is mondta, hogy inkább ezt igyam, mint a hashajtót. Meg ugye a székletlazító rostok, korpatablettám is van, finom, de szerintem nem működik. Meg mindenféle bio golyót szoktam enni.

2013. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!