Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő kell az L-Thyroxin-...

Mennyi idő kell az L-Thyroxin-nak, hogy a hatása érezhető legyen? Ilyen fokú vizesedés pm alulm-nél természetes?

Figyelt kérdés
5 hete szedem, és semmi javulás, de leginkább a nagyfokú vizesedés zavar.

2013. aug. 17. 03:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 5 hete szedek hormont a pajzsmirigy alulműködésemre, én nem éreztem semmi változást még. Kicsit, mintha a víz ment volna belőlem, reggelente nem érzem már olyan dagadtnak az ujjaimat. De ezt csak a gyűrű felhúzásánál érzem, amúgy nem volt ezzel problémám. Azt mondta az én orvosom, hogy 6-8 hét kell egy gyógyszeradagnak, hogy hozzászokjon a szervezeted, utána lehet emelni. Ezért van a kontroll vérkép, min. 8 hetente. Addig sajnos nem nagyon lesz hatása, amíg nem áll be a normális értékhatárok közé a TSH-d. Nekem így mondta, de utána viccesen hozzátette, hogy akkor valószínű csak úgy fogyni fogok pár kilót, a többiért sajnos tenni kell...:)
2013. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg hasznát vettem a válaszodnak.
2013. szept. 5. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! No mi újság? Vérképed milyen lett azóta? Vizesedési zavarok elmúltak? Nekem sokat csökkent a TSH-m, bízom benne, hogy december elejére teljesen rendbe jön, és beáll a megfelelő szintre. A T4 értékem is bekerült a normális tartományba. Így remélem, hogy decemberben belevághatunk a babaprojektbe! :) És mégegy: te nem tapasztaltál durva hajhullást? Én 1 hétig borzalmasan, nagyon meg is ijedtem, hogy nem marad egy szál hajam sem, de szerencsére megállt. Akkor kezdett nagyon hullani, mikor emeltek az adagomon.
2013. okt. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!