Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a bajom? Hrormonzavar?

Mi a bajom? Hrormonzavar?

Figyelt kérdés
... a menstr. sohasem volt teljes, több havi szünet, majd 2 napig tart, és újabb fél év szünet...úgy gondoltam ez így nem működik normálisan.nőgyógyászhoz nem akarok elmenni mert félek (még anyának se merem ezt mondani, mert akkora aggodalmat csinálna belőle, szóval ezt ne is kérjétek). de ezenfelül mit tehetnék?! ( a fog.gátlók használatáról már hallottam, de uakkor rosszakat is pl. bőrprobik. de pl nekem az arcom is pattis és ha már a külsőnél tartunk a szőrök is dominálnak a testemen...kétségbe estem, segítsetek :( ha segít, akkor 175 vagyok 56kg. 18/L
2009. nov. 8. 01:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
valószinüleg hormon prolbémád van,de nem tehetsz msát minthogy elmész nőgyógyászhoz.
2009. nov. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász! Más itt nem segít és magától sem fog csak úgy megjavulni, hiába szeretnéd.
2009. nov. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt :


King of Kings kapszula nőknek (Dr. Chen)


[link]


DM-boltokban, Rossmann-boltokban, gyógynövényboltokban is árulják...


Remekül helyrehozza a rendszertelen vérzést, amellett erősítő hatása is van (fizikailag is teherbíróbb leszel tőle).


Ha nem muszáj, akkor ne szedj hormontartalmú fogamzásgátlókat, mert lehet, hogy ideig-óráig hatásosnak tűnik majd, de utána még több problémád lesz, mint előtte... Azokra meg a nőgyógyászod újabb és újabb hormontablettákat fog adni... :-[

2009. nov. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

de pl ez engem nem is nagyon zavar, csak néha, amikor belegondolok, h "nőből vagyok" és kéne lennie.... mik lehetnek a következmények?

egyébként köszi az ajánlott tabit, örülök, h bio, mert csak azokból élek, a fog.gátlókról pedig én is sokat hallottam...rosszakat.

2009. nov. 8. 16:53
 5/15 anonim ***** válasza:

hát...pedig a foggátlók azok jók, de tetudod....

kicsit gáz h 18 éves vagy ésmég félsz a nőgyógyásztól...gondolom még szűz is vagy.

azis gáz h 18 vagy ésmég mindig ilyen rendszertelen a menzeszed.

a későbbiekben azlesz, h baromi szőrös is lehetsz, ami valljuk be egy nőnek nemtúl esztétikus, teherbe esni nemfogsz tudni, a pattanásaid száma egyik napról a másikra az 5szörösére növekednek.....jólesz, meglátod...:S

2009. nov. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt olvasd el,nem akarom az ördögöt a falra festeni,de sose tudni sajnos.:(

[link]

A lap alja felé ott vannak a tünetek,kezd azzal és ha gyanúsan sok az egyezés,akkor olvasd el az elejét is.

2009. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
kedves 02:07es! a lufit ennyire azért nem kell felfújni, mert sztem akkora probléma nincsen a külsőm terén, csak mint minden más bnőmnek, amit és magam is normálisnak tartok...
2009. nov. 14. 14:16
 8/15 A kérdező kommentje:
és ha pl nem sikerülne a dr, Chen kapszula -amit, megjegyzem, nem sikerült megtalálnom, de még keresem- akkor a fog. gátlók esetében csakúgy bemehetek a gyógyszertárba kérni egyet, vagy mindenképp fel kell iratni vmi orvossal?! én el sem tudom mondani mennyíire félek a nőgyógyásztól... :( mit csinálnak?
2009. nov. 14. 14:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Húzhatod az időt, de tüneteid súlyosak és ezt "csodabogyó", vagy csodaszernek kikiáltott lötyi nem fogja helyre tenni. Nem is kezelheted magad, mivel nincs meg a szaktudásod hozzá és vizsgálatok hiányában azt sem tudod pontosan nálad mi okozza a menstruáció késését. Vagyis mégis miellen kezelnéd magad? A tünetek figyelembe vétele csak egy felszínes dolog, a probléma gyökerét a kiváltó okot kell kezelni.


Ha tovább ódázod a dolgokat csak állapotod súlyosságát kockáztatod illetve azt, hogy maradandó marad. Lehetnek persze néha jobb periódusaid, de ahogy telik majd az idő egyre kevesebbszer lesznek és csak rövidebb ideig, a gyakoribb nehéz időszakokban nem lesz köszönet. Ha pedig évek múlva oda jutsz, hogy gyereket szeretnél, de esetleg a kezeletlenség következményei miatt nem lehet mit fogsz csinálni? Nem élhetsz egész életedben lelkiismeretfurdallással.


Megértjük, hogy félsz az orvostól. Senki sem úri passzióból jár nőgyógyászhoz, hanem mert jól felfogott érdeke, hiszen ő segíthet a betegség felderítésében és kezelésében. Beszélj anyukáddal! Biztos jó a nőgyógyásza ha bizalma van benne, talán szívesen el is kísér! De ha szeretnél a neten kereshető női nőgyógyász is. Menj el orvoshoz, mert sok betegség csak újabb, még komolyabb betegségeket generál Te pedig túl fiatal és értékes vagy ahhoz, hogy szégyenérzet vagy félelmek miatt tönkremenj.

2009. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A másik fele, hogy így rendelés felkeresése nélkül Te nem döntheted el, hogy hormontablettákat fogsz kapni, előbb meg kell hallgatni az orvost és a diagnózist, meg, hogy mit és miért javasol. Ha nem tetszik a véleménye kikérheted más szakorvosét is, de ne Te döntsed el magadban, "hogy mi lenne, ha", mert rendelésre való elmenetel nélkül ez nagyon az igazságtól távol álló feltételezés is lehet.
2009. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!