Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a HPV...

Mi a véleményetek a HPV elleni oltásról? Szükséges beadatni?

Figyelt kérdés
Jah és a HPV csak szexuális úton terjed? Szóval csak azok kaphatják el akik szexuális életet élnek?
2009. nov. 8. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

NEM CSAK SZEXUÁLIS ÚTON TERJED! neten utána lehet nézni, ha beütöd google-ba a HPV terjedése kifejezést.

Amúgy ha van pénzed rá, persze adasd be. Én is megtettem.

2009. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A HPV vakcina 3 védőoltásból áll, és 5-10 évig ad 100%-os védettséget. A 3 vakcina ára, darabonként 30.000 forint, tehát a teljes védettséget adó 3 vakcina ára 90.000 forint...


Én szívesen beadatnám a lányomnak, de sajnos nagyon drága, nincs ennyi pénzünk. :-[

2009. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a pénzzel nincs gond, de nem tudom h biztos érdemes e..
2009. nov. 8. 14:56
 4/9 anonim ***** válasza:

A 15 féle magas kockázatú HPV vírusból mindössze kettő, a HPV-16, és a HPV-18 ellen véd.

Ezek ellen is csak 5-10 évig!

2009. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És itt vannak az ellenérvek :


[link]

2009. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosítanék, a félreértések elkerülése végett. NEM nyújt 100%-os védelmet. Semmi sem nyújt, ahogyan ez sem. Ráadásul a csak két törzs ellen nyújt védelmet, a 16-ból.
2009. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondanak rá jót is rosszat is. Én azt hallottam, hogy csak úgy véd igazán, ha a szexuális élet megkezdése előtt kapja meg az ember. Meg én sokallom azt a 90 ezret rá.
2009. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sztem teljesen felesleges.

ha képes vagy rá h eljárj rendszeresen a szűrésekre, akkor az orvos még idejében észrevenné, ha esetleg HPV-d lenne, és sikeresen tudna kezelni.

2009. nov. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes! 2 ismerősöm is méhnyakrákba halt meg úgyhogy én is beadattam. Amúgy nem csak szexuális úton terjed hanem pl. nyílvános helyen ráülsz a WCkagylóra, csókolózol vkivel, kezetfogsz vkivel aki nem mosott kezet WCzés után szal bárhogyan elkaphatod!
2010. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!