Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5. napja késik a mensesem....

5. napja késik a mensesem. Mennyi a normális?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,16 éves koromban kezdtem menstruálni de akkor kb. úgy hogy 3-4 havonta megvolt 2 napig.

3 hónapja állt be rendesen a mensesem.Minden hónap 10.-én szokott megjönni,de most a párommal történt egy kis baleset és emiatt sokat idegeskedtem (ez volt 11.-én)

Esténként és sokszor napközben is nagyon fáj, úgymond görcsöl a hasam alatt főleg bal oldalt és a derekam is szokott gyakran fájni.(Mintha meglenne.)

Rendszeres szexuális életet élünk a párommal de mindig gumival csináljuk és utána mindig "ellenőrizzük" hogy ki szakadt-e de eddig nem vettünk észre semmit.


Normális hogy ennyit késik? Mi bajom lehet?

Még nem voltam nőgyógyásznál soha. Általában mennyit szokott késni,mennyi a "normális"?


Köszönöm a válaszokat.



2013. okt. 15. 10:16
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Lehet azért késik, mert idegeskedsz miatta. Nálam legalábbis így volt. Véleményem szerint 1-2 hét késés még elfogadható. De már egy nőgyógyászati kivizsgálás nem ártana. Főleg azért, ahogy olvasom, hogy most állt be 3 hónapja a mensesed, azért ez nem normális. Mindenképp menj el, sosem árt, és meg is nyugodsz!:)

2013. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, valószínűleg az idegeskedés miatt késik. Egyébként csinálj egy tesztet és ha negatív, akkor egy kicsit megkönnyebbülhetsz, lehet meg is jön tőle. 19 évesen pedig már érett vagy egy nőgyógyász látogatásra szerintem. Legalábbis ha a barátoddal megy a rendszeres nemi élet, akkor az éves rákszűrésnek is menni kellene.
2013. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,feltétlenül elmegyek vizsgálatra és tesztet is veszek.
2013. okt. 15. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ez, ha kimaradna az is teljesen rendben lenne, időnként előfordulhat az is. (persze ritkán!)

Egy tesztet azért vennék a helyedben.

2013. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A stressz nagy hatással van a menstruációra. Ha sokat stresszelszvazon, hogy nem jön meg, akkor késni fog.
2016. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!