Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ben szenvedők, ti hogy...

PCOS-ben szenvedők, ti hogy kezelitek ezt a sok hangulat ingadozást?

Figyelt kérdés
19éves vagyok és 5honapja megállapitották hogy PCOS-em van. Utolso 1évbe 2x volt menstruáciom és hiába probálják beállitani nem sikerül.Meghozatták gyogyszerrel majd fogamzásgátlot kaptam de nincs havim.A legrosszabb az egészben hogy állando hangulatingadozásom van és nem birom kezelni hogy ennyire ugymond depresszios vagyok.Van valaki akinek hasonlo tapasztalatai vannak ezzel szemben? Előre is köszi a választ
2013. nov. 1. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek hangulatingadozásaim.

Egy időben rengeteget fájt a fejem (egy héten kb. 2-szer kellett gyógyszert bevennem rá), de mióta IR-diétát tartok, azóta sokat javult a helyzet (lekopogom).

Én max. amiatt szoktam néha "depizni", hogy ilyen el.szott vayok...mármint engem borzasztóan zavar, hogy egy ilyen alapvető dolog nem működik rendesen bennem.

De próbálom magam elfoglalni és nem gondolni rá:D


A fogamzásgátlón kívül kapsz egyéb kezelést?

Metformin, diéta stb?

2013. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
IR diéta? Nem kaptam más gyogyszert csak norcolutot meg még 1 féle gyogyszert meginditani a mensturcáiom de nem sikerült utánna beállitani fogamzásgátlóval sem. Jo orvost szeretnék találni de nem sikerül eddig mind elhajtott egy fogamzásgátloval. probálok alacsony szénhidrát tartalmu ételeket fogyasztani és igazábol ennyi. Szerinted műtéten gondolkozzak?
2013. nov. 1. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Műtéten ne gondolkozz egyelőre.

A műtét kb. 6 hónapra rendezi az ovulációt. Azt csak akkor szokták alkalmazni, ha mással nem sikerült helyretenni és az illető gyermeket szeretne.

Megcsinálják, aztán van 6 hónapja, hogy teherbe essen.


Hát első körben normális kivizsgálás kellene, mert ahogy látom, az nem volt.

Kellene terheléses cukor és inzulinvizsgálat, legalább 3 pontos, de tőlem a doki 4 pontosat kért.

Emellett ugye hormonvizsgálatok, D-vitamin szint meghatározás.


Ha beigazolódik az inzulinrezisztencia (ami PCOS mellett elég gyakori), akkor szigorú diéta, mozgás, gyógyszer.


A MensMentist javaslom, az ottani dokik értnek hozzá.

Baromi sokára kapsz időpontot, de legalább kezdenek veled vmit.

2013. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is így próbálták helyrehozni, aztán szerencsére átkerültem egy másik orvoshoz. 9 hónap után nekem a paleolit diéta+merktformin (a megfelelő hormont szállító receptor serkentő) hozta meg 3 hónap alatt úgy, hogy előtte már 6 hónapja nem jött meg, azóta pedig az Aviva torna illetve a hastánc tartja szinten:) (plusz az étrendváltás maradt továbbra is)
2013. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!