Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti is "rászólnátok" a nőgyógyá...

Ti is "rászólnátok" a nőgyógyászra, ha nem megfelelően kezelne titeket?

Figyelt kérdés
Elegem van a folyásból, ezért elmentem nőgyógyászhoz. Egyszerre 2 gyógyszert írt fel, el is szedtem mindkettőt. Azóta 6x annyi folyásom van és sokkal rosszabb... arra gondoltam, hogy szólnék neki, hogy vegyen kenetet, és az alapján állapítsa meg mi a baj, de ez meg parancsolgatásnak jönne le... Sajnos más orvoshoz nem biztos, hogy tudok menni, de szerintetek mennyire lenne bunkóság egy orvost utasítgatni? Mert van egy olyan érzésem, hogy megint találomra fog gyógyszert írni és nincs annyi pénzem, hogy hónapokig keresgéljük a megfelelőt.

2013. nov. 3. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, utasítgatásnak fogja venni. Rám szinte rámordított a nődoki, mikor meg merészeltem kérdezni,hogy mégis, árulja már el, mi bajom? Szerencsére meggyógyultam, de igen, más módszer nem nagyon van, csak a nődoki váltás.


Ha sűrű folyásod van, az valószínűleg fertőzés (gomba leggyakrabban), ki kellene kezeltetni, mert vissza fog jönni újra,és újra, ha félrekezelik.

2013. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem szólnék rá!

Elmondanám a tüneteket, a többit rábíznám.

Ha nem bízol meg benne, keress másik orvost. Ha privát mész, igaz fizetni kell, de ha jó gyógyszert ír, már anyagiakban nem is vesztettél.

2013. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon híg folyásom van, de ez így akkor sem állapot. :/ Akkor inkább nem szólok semmit...
2013. nov. 3. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Én erre nem tudok egyértelmű választ adni. Volt hogy nekem is felírt gyógyszert egy szakorvos, nem használt, de rajtam kívül ez szinte mindenkinek használt. Aztán próbaképpen felírt egy másikat amikkel másoknak nem voltak jó tapasztalatai, mind hatás mellékhatás tekintetében sokkal jobban bevált nekem. Ismerek eü dolgozókat, ők azt mondják hogy a betegek 70%-a önjelölt orvos, biztosan igazuk lehet, mindenki nagyon ért hozzá, legalábbis azt hiszi. Na de ott a másik tény hogy mégha egy orvos nem is egy balfék, akkoris csak egy ember tehát tévedhet. A legjobban úgy jönnél ki a dologból hogy másik dokihoz mennél, ha szakrendelésre jársz és van másik doki is ott akkor a legjobb módszer ha soha nem érsz rá amikor ő van.
2013. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne nőgyógyászhoz menj, hanem STD-laborba.
2013. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy bizonygatta gombás megbetegedésem van úgy, hogy ezt csak ő állította, mert szerinte látott valamit, de semmilyen tünetem nem volt. Kérdezte, hogy legyen-e kenetvizsgálat, de az plusz 8 ezer forint. Azt választottam, hogy legyen, és nem vettem be az orvosságokat. És nem is volt gombásodásom. De erre csak annyit mondott, hogy az nem árt, ha mégis beszedem az orvosságot. Nem tettem... Orvost váltottam.
2013. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szólni kell neki, ha nem vált be a gyógyszer. Sokan ilyenkor egy szó nélkül duzzogva nőgyógyászt váltanak, aki meg kezelte őket, az azt hiszi, hogy megint sikeresen kezelt egy beteget és azért nem jön vissza, mert meggyógyult! Nem beszélve arról, hogy az orvosnak információt jelent, ha egy bizonyos gyógyszer nem vált be.


A kenetvétel miatt nem "rászólni" kell, hanem udvariasan megkérdezni, hogy lehet-e ilyet kérni. Persze ha ez nem jut magától eszébe miután másodszor is visszamentél, akkor tényleg el lehet gondolkozni a váltáson.

2013. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem volt, hogy már harmadjára mentem vissza, hogy nem lettem jobban és harmadjára is ugyanazt a ----t akarta felírni, ekkor léptem le. És a másik dokihoz úgy mentem, hogy felsoroltam, mikkel kezeltek és nem használt, és hiába könyörögtem kenetért, nem vették le. Ha ő sem veszi le a kenetet, csak hasraütés szerűen felír egy másikat, akkor addig kell keresni olyan dokit, aki hajlandó levenni a kenetet.

Sajnos undorító az egész, de ilyenek. :(

2013. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!