Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti tartottatok a lányotoknak...

Ti tartottatok a lányotoknak a menstruációról felvilágosítást?

Figyelt kérdés
Mit mondtatok neki? Hány éves korában?
2013. nov. 12. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a másik feléről tudok neked mesélni.

Nekem anno kb. 9 éves koromban tartott anyukám és a nővérem felvilágosítást a menstruációról. Elmondták, hogy amikor egy lányból úgymond lassan nagy lány lesz már, ahogy fejlődik, idősödik, úgy egy bizonyos időben eljön az, hogy havonta vérzés jelentkezik. Ami járhat akár kellemetlen velejáróval, mint a görcsölés. De ez teljesen normális, nem kell megijedni. És ilyenkor betétet szoktak használni, hogy ne kenjék össze a fehérneműt. És maga a vérzés pár napig tart.

Jó is, hogy ilyen korán felkészítettek rá, mert 10 és fél éves korom óta már menstruálok.

Nekem még egyenlőre csak egy fiam van, de nem kizárt, hogy lesz még gyerekünk és ha lányunk lesz, akkor neki is ilyen 9-10 éves korában nagyjából ezeket a dolgokat elmondom.

2013. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém nem. 1,5 éve menstruálok, és pont két hónappal az iskolai felvilágosítás után jött meg. 13L
2013. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sajnos nem :) 10 eves koromba jott meg..13/l
2013. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!