Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, hogy ne féljek a...

Mit tegyek, hogy ne féljek a nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

25 éves szűz nő vagyok. Ciki vagy sem, így alakult. Érzelmek nélkül nem vagyok hajlandó lefeküdni senkivel. Minden nap hüvelyi folyásom van, a menstruációm pedig rendszertelen és fájdalmas. A családban előfordult már nőgyógyászati rák is. Mégsem merek elmenni nőgyógyászhoz, mert félek, hogy megjegyzést tesz vagy nem hiszi el, hogy szűz vagyok és belém erőlteti a műszert.

Egyszer voltam orvosnál, de pont egy ilyet sikerült kifognom. Mérges volt rám, amiért pont akkor jött meg a menszeszem, így nem tudott sok mindent csinálni, ráadásul még össze is szorítottam magam félelmemben.

Ez 3 éve történt, azóta sem mertem nőgyógyászhoz menni. Mit csináljak, hogy megjöjjön a bátorságom? Irassak ki valamilyen idegnyugtatót a háziorvossal?


2013. nov. 19. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Sokan azért halnak meg rákban, mert későn mennek orvoshoz vagy egyáltalán nem is mennek. Én is későn menetem de még idejébe, megúsztam annyival,hogy kivették a méhem. Az orvosom mondta ,hogy ha 1-2 évvel később megyek akkor már lehet késő lett volna.
2013. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy női orvoshoz menni, hátha az kevésbé kínos.
2013. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Nem vagyok szégyenlós, nem az a bajom, inkább a fájdalomtól és a durva bánásmódtól félek. Mindegy, hogy férfi vagy nő az orvos, csak kedves legyen és türelmes.

Kedves első válaszoló, megkérdezhetem, hogy hány évesen derült ki a rák és mik voltak a tünetei? Előre is köszönöm a választ.

2013. nov. 19. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Kerüld el nagy ívben!
2013. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
keress egy türelmes, jó dokit. Biztos van az ismeroseid között, aki tud ajánlani. Ha nincs, itt is tudunk. A dokinal én ezzel nyitnek, amit ide leírtál, hogy tartasz a vizsgalattol, stb. ha tudsz, magánban menj inkább, érdemes rászánni azt a pénzt.
2013. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező igazad van! A kedvesség, türelem, empátia nemtől független.
2013. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38- évesen. Minden nőnek ajánlom,hogy menjen nőgyógyászhoz minden évben, mert sosem lehet tudni mi rejtőzik bennünk. Én a mai napig szégyenlős vagyok de az egészségem érdekében ezt legyőzőm. Élni akarok mert van két gyermekem.
2013. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem írni,hogy semmilyen tünetem nem volt. Nem volt semmi bajom, semmilyen panaszom.
2013. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!