Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Változókori panaszaim nagyon...

Változókori panaszaim nagyon erősek és már több éve tartanak. Mi lehet a segítség hormontartalmú gyógyszereken kívül?

Figyelt kérdés

54 éves vagyok, 6 éve kezdődtek a panaszaim szolid hőhullámokkal. Három éve stroke-om volt, hál'Istennek ebből felépültem, de azóta "eldurvultak" a tünetek. Elég komoly vérnyomáskiugrásaim vannak, szapora pulzussal többnyire ciklusidőszakban (amikor meg kellene jönnie, de idén még csak kétszer volt menstruációm). Elég rosszul vagyok ilyenkor. Hőhullám, remegés, gyengeség stb. és csak órák múlva érzem magam jobban. Lelkileg is nagyon kivagyok már, alig merek valahová menni, félve a rosszulléttől. Pánikrohamok is "szerencséltetnek".

Voltak valakinek hasonló tünetei? Segített enyhíteni a valamilyen szer? A hormontartalmú gyógyszerek mellékhatásaitól nagyon tartok, ezért ezeket nem szívesen alkalmaznám. Remifemin-t, Magne-B6-ot, Valerianat, citromfüvet, céklakapszulát használtam/használok kevés eredménnyel.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. nov. 20. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Klimakt-Heel tabletta.

[link]

2013. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki ,amit javasoltak,de sok esetben SZÜKSÉG van hormonpótlásra,persze rendszeres ellenőrzés mellett,mert a klimax-al történő hormonváltozások sokkal nagyobb veszéllyel járhatnak,mint a hormonpótlás. Pl a te esetedben is. Mivel már volt STROKE-od,kifejezetten veszélyes a vérnyomás ingadozás!
2013. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is súlyos tünetekkel jár a változókor. Már 7 éve küzdök a hőhullámokkal. A pánikbetegség, szorongás részén már 2 éve túlvagyok. Ha gondolod írhatsz privit.
2013. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!

Kedves Első! Ki fogom próbálni ezt a tablettát, köszönöm a tippet!

Kedves Második! Igen, valóban nem szerencsések ezek az ingadozások. De természetesen szedem a megfelelő gyógyszereket és háromhavonta járok neurológiára. Orvosom írt fel az ilyen rosszullétekre alkalomszerű gyógyszereket, ami rövid időn belül segít normalizálni az értékeket. Tudom, ezek a bogyók sem védenek meg minden ellen, a probléma gyökerét kellene orvosolni.

Kedves Harmadik! Köszönöm, élek a lehetőséggel!

2013. nov. 21. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!