Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoszkópiás műtét petefésze...

Laparoszkópiás műtét petefészek ciszta miatt?

Figyelt kérdés
Aki átélte már, leírná elejétől a végéig, hogy milyen? Az orvossal csak januárban fogok tudni beszélni.
2013. dec. 16. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez 2 napos kórházi bentfekvéssel történik,de van olyan is ahol csak egy napot kell bent lenni.Én hétfőn befeküdtem(szerda reggel engedtek haza) de aznap estig még semmi nem történt,annyi hogy ebédre már csak 1 tányér levest kaptam és onnantól fogva enni már nem lehetett csak inni.Este kaptam egy beöntést,éjfélig még lehetett folyadékot fogyasztani.Másnap reggel vérnyomásmérés,lázmérés,zuhany,bekötötték a branült,felrakták az infúziót,a műtét előtt fél órával kaptam egy Dormicum tablettát amitől kissé elálmosodtam és elmúlt a félelmem is.Műtőben sok mindenre nem emlékszem,amikor betoltak át kellett másznom a műtőasztalra,emlékszem akkor már nagyon szédültem,feltették a vérnyomásmérőt a karomra,lábaimat szétterpesztették és lerögzítették.Hamar elaltattak kb 1-2 perc alatt,ez után tettek fel hólyagkatétert és kezdődhetett az operáció.3 kis metszést ejtettek a hasamon,felfújtak gázzal és eltávolították a cisztát.Műtét után 1 órával ébredtem fel már a szobámban,picit fájt a hasam,de nem volt vészes.1-2 óra múlva ha már fel is kelhettem,elmentem a mosdóba,ekkor levették az infúziómat és lehetett inni,majd nemsokára enni.Én eléggé véreztem utána,de ez egyéni,valakinek csak egy kevés vér távozik.A műtét közben a méhedbe egy eszközt vezetnek és ezzel mozgatják a méhet,ettől van a vérzés.Nekem eléggé fájtak a vállaim,ez attól van hogy távozik a szervezetedből a gáz.Másnap reggel hazamehettem,a hasam bekötve,víz nem érheti a sebeket.6.napon volt varratszedés,ez után már lehet rendesen zuhanyozni de az ülőfürdő még tilos.Aztán 1 hét múlva vissza kell menni a szövettani eredményért,4 hét múlva pedig kontrollra.

A laparoscopia mélyaltatásban történik(ennek több fajtája is van),nekem egy tubust raktak a torkomba és úgy lélegeztettek,ez miatt a torkom kb 2-3 napig nagyon fájt,olyan érzés volt mintha be lett volna gyulladva.

A műtét kb 60-70 perces volt.

Remélem tudtam segíteni!Minden jót és kitartás!

2013. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
76%
Előző, nagyon köszi, hogy leírtad... nekem is ilyenem lesz jövőre, és akármennyire is mindenki azt mondja, hogy nem kell aggódni, csak aggódik az ember, amíg nem látja valaki olyantól leírva, aki átélte az egészet.
2013. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!