Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves vagyok és most lettem...

18 éves vagyok és most lettem csak igazán pattanásos. Semmi nem hat, se krémek, se kozmetikus, se más étrend, se a bőrgyógyász által felírt vitaminok. Zsíros a bőröm és mindig csak újabb és újabb pattanások jönnek ki rajtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a legzavaróbb,hogy nem csak az arcomon,hanem a dekoltázsomon és a hátamon is,ahol régen szinte mindig tiszta volt a bőröm. kezdek kétségbe esni. Lehetséges hogy ez hormonális probléma? (a testem is kisebb,sose volt csípőm és kicsi a mellem ráadásul vékonyka vagyok) Fogamzásgátló a megoldás??? (ciklusom is eléggé változó)

2013. dec. 26. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a googléban: pattanások lelki okai, lelki háttere. Próbálj meg tenni ellene. Biztos, hogy nehéz, de akarva sok mindent elér az ember.

Nagyon sok anyag van a neten ezzel kapcsolatban, értsd meg az okát, és akkor tudsz tenni ellene, a megoldásért.

2013. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
A fogamzásgátlót nem ajánlom, mert ha abbahagyod, újra jelentkezik a probléma. Sokszor hatványozódva. Inkább kérd meg a bőrgyógyászt,h gyógyszeres kúrát ajánljon neked. Vannak gyógyszerek (pl. Sotret), amik véglegesen megszüntetik a problémát. Ezek erős gyógyszerek, de hatékonyak. Gondolom, gyereket még nem szeretnél, mert akkor nem szabad szedni ezeket. Viszont a téli időszak a legalkalmasabb a szedésére, úgyhogy minél hamarabb kérd a doki tanácsát. Nagyjából 5-6 hónapig tart a kúra. Tapasztalatból írom, nekem ez a gyógyszer segített. Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, nagyon csúnya lett a bőröm. Szerencsére ez a probléma azóta sem jelentkezett, pedig már 4 éve csináltam végig a kúrát. Szerintem megéri.
2013. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagy gondom volt vele. Az első bőrgyógyász nem is volt jó. Én gyógyszert is szedtem, rendszeresen krémeztem, de tényleg vannak lelki okai is nálam is. Hova valósi vagy, mert ha oda, ahova én, akkor meg tudom adni az orvosom telefonszámát, ő tényleg rendbe tesz, ha mindent betartasz
2013. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
próbáld meg a kénes arcradírt fenn hagyni a problémás tesztrészen fél órát naponta 1-2 alkalommal.(netről rendeltem, még talán 4 ezerbe sem került. ) valamennyit javít rajta. én próbáltam már az Aknesol-t is, nem ért semmit, meg próbáltam vishy patti elleni kencéket, azok sem értek semmit.
2014. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Elég valószínű hogy a hormonjaid okozzák a problémát. 18 évesen ez nem ritka dolog, de azért érdemes lenne elmenned endokrinológushoz hogy kiderítse, magától helyreáll-e idővel minden, vagy valamilyen betegség okozza.

Milyen más étrendet próbáltál?

2014. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!