Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Töb, mint 10 éve küzdök a...

Töb, mint 10 éve küzdök a hüvelygombával. Kisebb nagyobb megszaktásokkal. Volt már hasonló cipőben valaki aki később kigyógyult belőle? Ki mit ajánl? Csodaszerek, orvosok, kúrák, praktikák.

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Táplálkozási tanácsok


Az egészséges étkezéssel sokat tehetünk a gombás fertőzések elkerülése, illetve az egyensúly helyreállítása érdekében. Mivel a szénhidrátok, közülük különösen a cukor a gombák számára igen fontos tápanyagot jelentenek, ezért csökkenteni kell a cukortartalmú ételek fogyasztását, helyette növelhetjük a keményítőtartalmú élelmiszerek szerepét az étkezésünkben. Más szempontok (túlsúly csökkentése, hasznos tápanyagok, vitamintartalom, stb.) mellett a gombás fertőzés elkerülése érdekében is érdemes kerülni a magas cukortartalmú csokoládé, sütemények, torták, cukros üdítők, édesített gyümölcskészítmények fogyasztását. A zöldségfélék, gyümölcsök, főzelékek egészségesek, és nem nyújtanak táptalajt a gombáknak. A nyers zöldségfélék, illetve például a vitaminban is gazdag savanyított zöldségek (például a savanyú káposzta) is ajánlhatók. Szakemberek szerint az egészséges étrend sok ballasztanyagot tartalmaz, ezért ajánlják minél több teljes kiőrlésű gabonaféle, kenyér, stb. fogyasztását. Az alkohol több szempontból is kerülendő, hiszen egyrészt magas cukortartalma miatt kedvező táptalajt nyújtanak a gombáknak, másrészt legyengíti a szervezet védelmi rendszerét.


Öltözködés


Ne hordjunk műszálas alsóneműt, és tartózkodjunk a műanyag fóliával ellátott egészségügyi és tisztasági betétektől. Ezek - ugyanúgy, mint a nylon harisnyanadrágok, nadrágok - meleg és nedves klímát teremtenek, melyekben a gombák igen gyorsan szaporodásnak indulnak. A mai szűk nadrágos divat, a szoros fehérnemű sajnos nem kedvez a gombák elleni védekezésnek, tanácsos lenne minél többször laza, jól szellőző ruházatot viselni. A strandruházat is fontos: a fürdés után tanácsos száraz, lehetőleg pamutruházatra (például sortra) cserélni a vizes fürdőruhát, mert a meleg, nedves műszálas anyag alatt hamarabb elszaporodhatnak a gombák.



Intim higiénia


A gombákra érzékeny nőknek nem javasolt az illatosított szappanok, vagy fürdőadalékok használata. Az ilyen adalékok károsíthatják a bőr savas védőköpenyét, amely normális körülmények között véd a kórokozók, így a gombák ellen. Ugyanezen ok miatt kerülendők az intim spray-k és dezodorált intimbetétek. Ugyanúgy, mint a bőr gombás megbetegedéseinél, a hüvelygombánál is elmondható, hogy nem csak a túl kevés, de a túlzott higiénia is káros lehet. A különféle parfümadalékok, valamint a túl gyakori mosakodás, fürdés illetve hüvelyöblítés megzavarhatja a hüvely nyálkahártyájának védekező mechanizmusát, mely így könnyen sebezhető célpontjává válhat a fertőzéseknek. A WC használatánál arra figyeljünk, hogy elölről hátrafelé, tehát a hüvelynyílástól a végbélnyílás irányában tisztítsuk meg magunkat, ezáltal elkerülve, hogy a bélben előforduló gombák a hüvelybe kerüljenek.

2009. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__51771..


Szia. Nem azért linkeltem, hogy keresgélj, de itt vannak hasznos tanácsok, ide irtam Én is és a többiek is jókat irtak.

2009. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia én 21 éves vagyok és kb 14-15 éves koromtól kezdve nekem is mindig visszajött. A rossmann-ba vettem grapefrit cseppet (ilye lila-fehér dobozban van) 1500 ft-ért. Napi kétszer csepegtetek 2 dl vízbe és nekem azóta nem jött elő.
2009. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21:39 elfelejtette említeni h a tangát és a tampont is HAGYAGOLNI kéne!!!!
2009. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok és már 3éve szenvedek ezzel. Próbáltam a grapefruit cseppet, de nem jött be, most váltottam a Vénusz cseppre, ez kifejezetten nőgyógyászati bajokra jó, gyógynövényboltban lehet kapni: nálunk 1700Ft 50ml, meg most hanyagolom a tampont és a tangát. Rendeltem Lovemoon anionos betétet is mert az is jó ezekre a problémákra. Én már egy debreceni orvosnak is írtam, hogy mióta szenvedek vele, és írta hogy majd ő segít csak mennyek el hozzá, ugyanis az én dokimnak nem tudom miért nem tűnt fel hogy 2havonta járok hozzá ilyen bajjal, de leszart.


itt a csepp: [link]


itt pedig a betét, ha érdekel: [link]


Én most ezekkel próbálkozom!

2009. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!