Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért pattog ki a hónaljam a...

Miért pattog ki a hónaljam a borotválása után 1-2 nappal? Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval 13,5 éves vagyok és van a hónaljamon egy anyajegy ( ezt csak azért írom, mert emiatt nem jöhet szóba sem gyanta sem epilátor).

Az a problémám, hogy a hónaljam borotválása után, amikor újra elkezd nőni a szőr, vagy van amikor már előtte is,teljesen kipattog a bőröm.

A Gillette Venus mozgó fejű borotváját, és a Gillette Satin Care borotvazseléjét használom ( szóval jó minőségű dolgok, tehát nem azzal van a gond.)

3-4 naponta szotam borotválni.

Esetleg tudnátok praktikákat, tapasztalatokat, vagy krémeket ajánlani, amivel a kipattogás elkerülhető?

Válaszokat előre is köszönöm! 13,5L



2014. jan. 2. 11:23
 1/3 anonim válasza:
Hát (szerintem) a borotva miatt, persze megértem h e miatt sem gyanta sem epilátor nem jöhet szóba, de szerintem menj el egy bőrgyógyászhoz, és ő segíthet, a hónaljamön nekem egy szemölcs volt, és a bőrgyógyász (tényleg!) 1 perc alatt lecsippentette... Ha viszont nagyon az anyajegy azt már műtéti úton, de el lehet távolítani... Bár nekem nem a hónomaljából, de leszedtek egyet(ez nyár előtt volt) és máűr alig látszik valami és nem is fájt, mert kaptam érzéstelenítőt, remélem segítettem ;)
2014. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:) igazából az anyajeggyel nincs bajom, régebben le akartam szedetni bőrgyógyásszal, de mondta ( hogy mivel kicsit nagy az anyajegy)ezért csak műtéti úton lehet. Ami a gyógyulási időszakban( valami ilyesmi a neve) nagyon fájhat, mivel ugye a hónalj ha még nem is akarom a kezem miatt néha mozgatnom kell, vagy véletlenül is megmozdíthatom. Szóval leszedetni nem szeretném.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy akinek ilyen probléma volt a bőrével( kipattogott borotválás után) milyen megoldást talált rá? pl. Krémet stb.

Igazából már több helyen olvastam, hogy az sem mindegy, hogy lentről fölfelé, vagy fordítva szörtelenítünk( én föntről lefelé szoktam). De az egyik helyen azt írták, hogy fentről lefelé, a másikon lentről felfelé stb.

2014. jan. 4. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kicsit érzékeny a bőröd. Befülled és azért pattogzik ki.


Tipp: borotválás után töröld át enyhén alkoholos tonikkal, utána kend be vékonyan és finoman testápolóval, majd pedig használj rá babahintőport. Nekem mindig bevált eddig. :)


Ja: és a borotválást heti egyre szorítsd vissza, ha csak lehet. Ha hosszabb a szőr, akkor jobb hatékonysággal lehet borotválással eltávolítnai, és kisebb az esélye a bőr mikrosérüléseinek is, amelyek a kipattogzáshoz vezetnek.


Személyesen az a tanácsom, hogy azt az anyajegyet vetesd le, bármennyire is félsz. Olyankor csinálják, amikor nincs suli, amikor keveset kell a kezedet használni. Tudom, hogy kicsit fáj, de hidd el, ha nincs ott az anyajegy, nincs többé para amiatt, hogy esetleg megsérül, és mi van, ha rákos lesz stb.

2014. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!