Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véres és zavaros a vizeletem,...

Véres és zavaros a vizeletem, valamint fáj is az ürítés, kihez forduljak? Nőgyógyász vagy urológus? Milyen vizsgálatokra számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz, és ő majd eldönti, hogy szükség van-e urológusra.
2014. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Háziorvos vagy urológus.

Vizelet labor.

2014. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót a laborba.
2014. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Urológus. Nem kell háziorvosi beutaló sem.
2014. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

a háziorvos is azt mondta, hogy urológia és beutaló sem kell.

Viszont olvastam olyat, hogy van mikor kis csövön keresztül vesznek friss vizeletet a hólyagból, de az egy gyulladás esetén nagyon fájdalmas tud lenni.... mikor használják ezt a módszert? Én biztos meg nem engedem, kifelé is fáj nem hogy befelé...

2014. jan. 2. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, én annyit tudok mondani, hogy nálam nem volt ilyen. Alapvetően sztem ha ismered a tiszta vizelet adásának a technikáját, akkor nem fognak tőled ilyet kérni. Így kell: 1. megtörlöd magad 2. kiengeded a vizelet egy részét a wc-be 3. óvatosan felitatod, ami csöpögne és aztán kiengeded a vizelet egy részét a pohárba 4. vizelet maradéka a wc-be.

Ez azért kell, hogy nehogy a környéken "lakó" baktériumok belemenjenek a mintába. A katéteres mintavételt akkor alkalmazzák, ha ebből a szempontból tiszta vizelet kell, de ezt nagyjából a fent leírt módszerrel is tudsz produkálni.

2014. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!