Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Konizációs műtétnél melyik a...

Pedy1225 kérdése:

Konizációs műtétnél melyik a jobb, a biztosabb eljárás? A késes, vagy a lézeres? Ismerem az eljárásokat, csak nem tudom az előnyöket és hátrányokat, azon kívül, hogy az egyik pár nap kórház, a másik ambulánsan végezhető. Valami más érv vagy ellenérv?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a hideg késes konizációt választanám, akkor is, ha megterhelőbb, hosszabb kórházi tartózkodással jár, mivel jobb minőségű szövettani anyagot szolgáltat (a kimetszett darab széle nem ég meg, nem roncsolódik, így a patológus látni fogja, meddig ér el az elváltozás). Nem sokra megyek az ambuláns műtéttel, ha rosszabb minőségű eredményt ad.
2014. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, belegondolva igaz is!
2014. jan. 8. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek teljesen igaza van.
2014. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megkerestem egy orvost, aki megcsinálja a műtétet, és ő azt mondta, hogy vagy késsel, vagy egy magas frekvenciájú vágóeszközzel (azt mondta, hogy ez nem lézer) műt, majd műtét előtt megbeszéljük. Valakinek tapasztalata van ezekkel kapcsolatban? Érv vagy ellenérv?
2014. jan. 10. 08:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a "magas frekvenciájú" eszköz jóval emberbarátabb, viszont a késes műtétet bódításban végzik, ami azért jobb mint ott kiterítve (nem kicsit, hanem nagyon!") lenni 1-3 ember elött.
2014. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magas frekvenciájú eszköz ugyanúgy égeti a szöveteket, mint a lézer.
2014. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, sokat segítettetek!
2014. jan. 12. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!