Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rivotril tablettát kezdtem el...

Rivotril tablettát kezdtem el 3 hónapja szedni, és a menzeszem egyszer meg se jött, ez nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés

Rajta van a mellékhatásokon, hogy menstruációs zavarokat okoz, na de ennyire? Most már 1 hónapja késik, egyszer kimaradt, egyszer meg 2 hetet késett. Menjek el nőgyogyászhoz is, vagy ez helyreáll majd.

Eddig nem volt gondom soha, de muszáj szednem ezt a szart. :(


2009. dec. 2. 11:06
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%

Biztos, hogy a gyógyszertől van. A Rivotril egy elég durva gyógyszer. Ne haragudj, hogy megkérdezem, de miért kell szedned? Ezt epilepsziásoknak, meg drogfüggőknek szokták adni nyugtatónak, tünetkezelőnek...

Nyilván orvos írta föl neked, ő ért hozzá, de tudom milyen hatása van, ha valaki nem jól szedi, vagy elnézi az adagot, stb., és azt nem kívánom senkinek.

Kérdezz meg erről mindenképpen orvost! Én már elmentem volna a nőgyógyászhoz.. Menj el mindenképp!

Remélem nem lesz gond.

2009. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A rivotrilt sajnos boldog-boldogtalannak is felírják egyszerű szorongásra is. Én is szedtem, de menstruációs zavarokat sosem okozott, és ilyen mellékhatás a szakmai előiraton sem szerepel. Én inkább az alapbetegségre gyanakodnék, a stressz már inkább okozhat ilyesmit.
2009. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem fordulj a kezelőorvosodhoz bizalommal, akár a pszichiátered, akár a nőgyógyászod lesz az.

Én a gyógyszer leiratban nem találtam ilyen mellékhatást:

[link]

[link]

2009. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Igen, valóban nem szerepel mellékhatásként konkrétan az, hogy menstuációs zavarokat okoz, viszont okoz olyan dolgokat, amik okozhatnak menstruációs zavarokat! És az bőven elég ahhoz, hogy baj legyen.

Azt viszont nem tudtam, hogy gyakran fölírják betegeknek. Ez furcsa...

2009. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Rivotril és Xanax: a leggyakrabban felírt gyógyszerek szorongásra (is).
2009. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én sem epilepsziás, sem drogfüggő nem vagyok, mégis szednem kell, pánikbetegségre.
2009. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbetegséged van,igyekezz olyan pszichiátert keresni,aki nem gyógyszerez,hanem pszichoterápiával gyógyít.Sőt talán inkább pszichológus lenne jobb.

Nagyon óvatosnak kell lenni ezekkel a gyógyszerekkel,mert sunyi módon működnek,rengeteg mellékhatásuk van,azonkívűl nagyon nehéz leállni velük.Észre sem veszed és függővé válsz!Onnan meg már nem tudod irányítani a dolgokat.Keress pszichológust,ha tudsz.

2009. dec. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem 19(!) éves koromban írták fel a Rivotrilt szorongásra.Ez a készítmény a lehető legbrutálisabb valami.Amellett,hogy függőséget okoz,és a Xanaxszal totál lelassít,iszonyatosan roncsolja az agysejteket!!Nem tudom miért írják ezt fel ilyen könnyedén!Leállni róla kegyetlenül nehéz,nekem legalábbis iszonyatos szenvedések árán sikerült!

És a válasz a kérdésedre,igen okozhatja a vérzészavarodat!Ha mész nőgyógyászhoz mond neki,hogy ezt a szart szeded.És ha szedsz mellé Xanaxot,akkor meg pláne okozhat ilyesmit.

Biztos muszáj szedned ezt???!!

2009. dec. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Na, látom tényleg nem én gondoltam rosszul, mások is megerősítették, hogy durva gyógyszer.
2009. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Epilepsziás vagyok, szóval az első válaszolóé a pont. Tudom sajna, h ez egy nagyon rossz gyógyszer, de ez már a 3. fajta és nem vagyok rohammentes.


Amúgy jobban megnéztem és nem a rivotril, a frontin lehet a ludas... Vagy a dormicum. Alvászavaros vagyok, magamtól nem aludnék 3-4 óránál többet, és ez számomra életveszélyes. Ezeket neurológus írta fel, de csak félévente megyek hozzá így is, úgy is.


Gyűlölöm a nőgyógyászatot, mert emiatt nem fogok 4-6 órát várni sehol, terhes nem lehetek (fogamzás gátlót is szedek, de azt már régebben, mint ezeket a fosokat... A háziorvosunk, meg beutalón kívűl semmit sem tud írni.:(

2009. dec. 8. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!