Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS! Nem rég állapította meg...

PCOS! Nem rég állapította meg a nőgyógyászom hogy pco-m van! Tanács?!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és teljesen elkeseredett!

Sok tünete felismerhető nálam!


-hirtelen hízás

-menstruáció kimaradása(rendszeresen)-gyógyszert szedek rá hogy megjöjjön(norcolut)

-beszőrösödött a hasam, a mellkasom is egy kicsit, az államon is van pár szál(ezek ellen gyantával "védekezek")-de tudom hogy az nem szűnteti meg a problémám

-a hajam bezsírosodott, elkezdett erősebben hullani


stb.!


A nőgyógyász semmit nem mondott hogy mit kezdjek vele csak hogy (fogyjak le, de én eddig nem voltam kövér!!!)-sportolok, normálisan eszek, de mégis kövér maradok!


A háziorvosom: " nem lehet ezzel semmit csinálni, sok nőt érint, nem olyan vészes, nem biztos hogy majd a későbbiekben nem eshetsz teherbe"

kb ez volt.

De most ennek meg kellene nyugtatnia?? 17vagyok elhíztam,szőrösödök(erősen)....és ne foglalkozzak vele??


Ha valaki tud valamit ajánlani nekem azt megköszönném! :)


2009. dec. 4. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy másik nőgyógyászt,és orvost,és kérj tőlük segítséget!Miből tudtad meg?Rám is igazak amiket írtál,kivétel a menstruáció,
2009. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

augusztusban mentem el dokihoz, mert késett3hetet(viszont a teszt negatív volt)

akkor nem mondott semmit, csak hogy cisztákat lát!


Aztán szeptemberben megjött, majd októberben megint gyógyszert kellett iratni rá(újabb vizsgálat) de semmi!


majd most már multhéten 3 hete késett, hüvely uh-val vizsgált, a leletemen ottvan hogy PCOS. felirta megint a gyógyszert amitől majd megjön, és ennyi!!


A tűnetei nagyon zavaróak!! :(

2009. dec. 4. 08:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol laksz, de kórházakban vannak erre szakosodott ambulanciák. Budapesten a Péterfyt tudom ajánlani. Gyógyítható betegség, csak megfelelő szakember kell hozzá.
2009. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem igaz, hogy nem lehet vele mit csinálni! Endokrinológushoz nem küldött a nőgyógyászod? A PCOS elsősorban a endokrinológus kompetenciája, másodsorban a nőgyógyászé, harmadsorban a háziorvosé.


Nekem is PCOS-t állapítottak meg. Nekem kicsit más a helyzetem. Én kövér vagyok kb. 6-7 éves korom óta, amióta kivették a mandulámat. (Pedig gyakorlatilag biciklin nőttem fel...)Nekem is vérzésproblémáim vannak sajnos. Annyi idős voltam, mint Te, amikor Norcolutot kaptam. Akkor megjött. Utána nem, akkor kaptam fogamzásgátlót, amit szedtem egyhuzamban hét évig. Tavaly nyáron abbahagytam, négyszer megjött, aztán félévig nem, április óta nem jött meg, most novemberben kaptam Norcolutot, attól megjött, de már megint esedékes lett volna.


Sajnos a vérzést meghozó (Norcolut), és a mesterséges ciklust fenntartó (fogamzásgátló) gyógyszerek nem oldják meg a vrzésproblémát, csak elfedik. Amint nem szeded, megint nem jön meg.


Tavasszal voltam endokrinológusnál, volt hormonvizsgáltom, terheléles cukorvizsgálatom. A PCOS megállapításához és kezeléshez ez a leglényegesebb. Az jött le belőle, hogy nincs belgyógyászati problémám, sem belgyógyászati, sem nőgyógyászati indoka nincs annak, hogy ne legyen menzeszem, így maradt az, hogy le kell fogynom.


Rám nem igazán igazak a PCOS tünetei, "csak" az elhízás és a vérzészavar stimmel. Viszont mivel te hirtelen híztál, szőrösödés van, ami férfihormon túltengésre utal, vérzészavarod van, szerintem nálad egyértelműbb a PCOS.


Rajtad szerintem segítene a metformin + diéta + mozgás hármas. Lefogynál, helyreállna a hormonháztartásod is.


Amúgy örülj neki, hogy ilyen hamar kiderült, hogy mi a baj és nem akkor kezdik el kezelni a PCOS-t, amikor évek óta hiába próbálkozol babával! Így ha most keresel egy kompetens orvost (endorkinológust), akkor mire a családalapításhoz jutsz, bőven rendeződik a helyzet.



Ezen az oldalon mindent megtudhatsz a PCOS-ról:

[link]


Fel a fejjel, ne búsulj, hiszen sokan küzdünk ezzel a problémával, és VAN RÁ MEGOLDÁS!


:)


25/L

2009. dec. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az elöttem író nagyon jókat írt!

Röviden:

én is pcos vagyok, ugyanezek a tüneteim voltak, és nem tudtam teherbe esni, ha meg igen, elvetéltem így találták meg a pcot és válasz lett az addigi tüneteimre is. Ahol lakom azt mondták törődjek bele a dologba és nem lehet kisbabám, én hetente utaztam 200 kilómétereket a megoldásért, de ma már egy 9 hósom vn :-)

Szóval van megoltás, tudom, hogy neked még nem a baba a legfontosabb, de egyszer az lesz, még időben kiderült.

Szerintem is keress másik orvost, aki segít.

Legjobb lenne ha egy merckforminnal egybekötött diétát követnél, nekem bevált, most fogom újrakezdeni ha már nem szoptatok.

És a legfontosabb nézd meg a honlapot amit az előző írt, ez az origo ilyen betegségben! Jobbulást!

2009. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, és hogy ilyen aranyosak és megértőek vagytok. Megfogadom a tanácsotokat! Megteszek minden annak érdekében hogy helyrejöjjek, hiszen még fiatal vagyok!! Meg egyébként is.

Még egyszer köszi mindent!!


Üdv mindenkinek!

2009. dec. 4. 09:01
 7/11 A kérdező kommentje:

A nődokim nem küldött sehova... szóval..

Keresek magánorvost! Majd az segít, hiszen ha jobban belegondolunk kevés a lelkiiismeretes orvos, majd segítünk egy kicsit a dolgokon...$

2009. dec. 4. 09:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, figyu, nem tudom... Engem SZTK-s nődoki küldött a szintén SZTK-s endokrinológushoz (belgyógyászatra). Soha senkinek nem, adtam egy fillért se, de úgy érzem, mindegyik orvos lelkiismeretesen állt hozzám. Igazából te tudod, ha úgy érzed, hogy a magánrovosban jobban megbízol, akkor menj ahhoz, de szerintem SZTK-s rendelésen is van sok jófej doki. Interneten lehet jó tippeket szerezni, hogy kihez érdemes menni. :)
2009. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na ja!

Én is sztk-ba voltam. És lehet hogy túlparázom .. de felháborítónak tartom hogy még csak felvilágosítást sem adott a doki. Ha olyan lennék aki nem foglalkozik vele,és majd pl25évesen szeretnék gyereket és akkor mondja majd az orvos hogy régebben ezt kezelni kellett volna.....??!

Nem arról van szó hogy magánorvosban jobban megbízok, hisz azt se tudom honnan teremtem majd meg rá a pénzt! De ha csak ott fognak velem foglalkozni akkor nincs más teendő! 17 vagyok, teljesen elkeserít ami a testemmel történik.

2009. dec. 4. 09:39
 10/11 anonim ***** válasza:
"De ha csak ott fognak velem foglalkozni akkor nincs más teendő!" Na ez az, ami nem igaz! Az, hogy van egy nem törődöm orvos, az nem jelenti azt, hogy MINDEN tb-s rendelésen ilyenek... Pont azt mondom, hogy én is SZTK-ba járok és normálisak. Nem akarlak rábeszélni semmire, csak azt mondom, hogy egy rossz tapasztalat miatt nem kell leírni a többi sokezer orvost...
2009. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!