Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek mennyire kellett...

Nektek mennyire kellett levetkőzni gimis iskolaorvosi vizsgálaton, és milyen vizsgálatok voltak? Volt valami kellemetlen? 18L

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A pólónkat meg a melltartónkat kellett levenni (csak nők voltak a szobában és a fiúkat külön vizsgálták egy másik napon), megnézték, hogy egyenes e a gerincünk, megmérték a magasságunkat, a kilót úgy emlékszem gimiben már nem nézték. Én ennyire emlékszem belőle (5 éve volt kb.), de semmi kellemetlen dolog nem volt, jóformán hozzánk se értek, az meg, hogy félpucérak voltunk ilyen öreg védőnők előtt szerintem egyáltalán nem volt gáz, és egyesével mentünk be, szóval, az osztálytársak előtt nm kellett vetkőzni.
2014. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

egyesével mentünk be,poló rajtunk volt,csak bennt kellett azt levenni,cipőből ki kellett lépni,zoknit levenni és ennyi.Van ahol kiterjedtebb vizsgálatok is vannak,tehát ha azt akarnák hogy a bugyid lehúzd(mert ilyen is van némelyik suliba),akkor nem kell megtenned,megmondod hogy ezt a vizsgálatot kihagynád,és mell vizsgálatot sem kell elvégeztetned ha erre sor kerülne.Csak női orvos volt bennt.


De súly mértek,meghallgatták a tüdőnk,vérnyomást mértek,lúdtalpat néztek,semmi mást,nálunk még a melltartót sem kellett levenni.

2014. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Fiúknak kínosabb tud lenni,mert valamelyik suliba menézik a boxer tartalmát is,ha nem szól hogy nem akarja a vizsgálatot,pedig a vizsgálat nem kötelező számukra sem.
2014. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem egyenként akarnának megvizsgálni titeket akkor még vizsgálat előtt szóljatok az osztályfőnőknek,vagy a titeket kísérő tanárnak,orvosnak akár hogy egyenkénti vizsgálatot szeretnétek,és ha bármi számotokra kínos vizsgálatot akarna az orvos azt el lehet utasítani.
2014. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

ugyan miért kéne elutasítani? és mi ez az egyenként? emlékszem, nálunk is volt, a mi időnkben eszünkbe se jutott volna "elutasítani" valamit, pedig bizony mi 10-esével mentünk be, és nem csak a mi osztályunkból, hanem az egész évfolyamnak egy napon volt. és hát igen, megnézte a doki a boxer tartalmát is, na de olvasva a sok szűkületest itt az oldalon is, talán nem is baj. a mai fiataloknál ez az extrém szégyenlősség kiakasztó ... kaptunk volna 2 olyan egyformát h aztán kérés nélkül toljuk le.

de amúgy mi a baja a mai fiataloknak ezzel a vizsgálattal? az jobb ha később derülnek ki a gondok? nálunk is volt nem is 1 srác akit aztán elküldtek metélésre.

2014. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

5/5-ös meg kellene értened ez már más világ.Nem tudom te hány éves vagy?De elhiheted a te korosztályodból is,sőt biztosan iskola társaid közül,itt az egész iskola diákjaira is gondolok,volt közülük akiknek ez kínos érzés volt.


Ma már van bőven lehetőség,hogy kulturált,diszkrét módon zajlódjon le a vizsgálat,tehát így is kellene zajlódnia,hiszen adott a lehetőség is.És nem állatok vagyunk.



Már nem abban a világban élünk amikor egy glott gatyában,mezítláb futkostak egész nyáron a gyerekek és csak azért mert gyerek valaki bárki,bármilyen távoli rokon is csak úgy beslatyoghatot az éppen fürdő kamaszhoz.Akkor is volt akinek ez kínos érzés volt.


Nem tudom mit nem tudsz megérteni a fiataloknál,ez más más világ,másképp fejlődnek a fitalok,van aki érettebb,a másik fejlettlenebb és fiúknál főleg ezért olyan beszólásokat kaphat,az egész osztály előtt kicikizhetik,a csajok előtt leégethetik.Ha egy lány meg puffokabb,laposabb,nem szép,valamilyen bőrhiábja van,más átlagtól eltérése stb,akkor eleve gátlásos(a média is csupa szép,tökéletes nőt,férfit mutogat)és ha ezt más is meglátja akkor jöhet a kicikizés,a kellemetlen érzés,egy megvető pillantás.


Gondolj ma hány iskolai erőszakoról lehet olvasni,a lelki terroról,ha másképp nézzel ki,ha szegényebb vagy,szegényesebben öltözködsz beléd kötnek,megaláznak.Ez más világ már,kevésbé elfogadóbbak az emberek,nem csak a gyerekek,a felnőttek is,sőt felnőtt nők,anyukák is.Ahol dolgoztam ott bizony volt nyáron hogy jött egy pufi fiú,elég cicis volt,de jól dolgozott(nyári munkás)nagyokat köszönt,és anyukák nevettek azon ha nem volt éppen ott hogy néz ki,az szép fiút,aki meg lusta volt,nem akárki kölyke,az meg az isten.Ha ilyen sok anyuka mit várunk a gyerekektől.


Ma már mindenért gúny tárgyává válhatsz.

2014. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

külön kell választani a fiúkat és a lányokat, ennyi.

a lányokat természetesen a szeméremérzetüknek megfelelően kell kezelni, azaz nem szabad fiúkkal együtt beengedni őket vizsgálatra, de a fiúkkal más a helyzet. Hát nem tudom, te merre élsz, de itt nálunk az Alföldön a fiúgyereknél nincs szégyenlősség. Jól néznénk ki, ha ezzel kéne foglalkozni. de igen, ma is úgy van, hogy rokon vagy ismerős, akárki igazából nyugodtan bemehet az éppen fürdő kamaszfiúhoz, elvégre neki nincs takargatni valója. tanyavilágban sok helyen a fiúkat egész nyárra kiteszik gatya nélkül is, addig se kell mosni, na de egy fiúgyerek nem is szégyenlős természetesen. Így aztán abban főleg nincs semmi kivetnivaló, ha iskolai vizsgálaton a fiúk többesével mennek be, oké, elismerem, hogy nem tanácsos a lányokat is összeengedni velük, mert aztán esetleg tényleg kicikizik, na de ez fordítva nem igaz. Tehát még ha fiúk csoportjába esetleg be is keveredik egy lány, az rendben van, de lányoknál semmi keresnivalója egy fiúnak, ez is egyértelmű. De egy lány előtt nehogy már szégyenlősek legyenek a fiúk, mert tényleg nem tudom, hova jut a világ így.


Ha betartják, hogy fiúkat és lányokat külön-külön vizsgálnak, akkor mi a probléma azzal, ha többen mennek be együtt? Hát tudja fene, elég érdekesen gondolkodsz. Én azt mondom, egy fiúgyerek ne legyen már ilyen betegesen szégyenlős, az rég rossz!

De most mi ebben a fura? Én először azt hittem, hogy fiúkat-lányokat közösen vizsgálnak, és ez nem tetszett valakinek (pedig ilyen is van), de így fiúk is és lányok is külön, na így már nem értem, mi a probléma. Az életre nevelésnek ez is része! A fiúgyerek szokja meg, hogy fiú és kiáll magáért és büszke arra amije van, nem pedig kislány módjára viselkedik lányok vagy egymás előtt! Régen is így volt ez, az egyik fiúnak nagyobb, a másiknak kisebb a dákója, de attól még nem tesz jót ez az örökös szégyenlősködés, ez teljesen természetese dolog, nyilván senki se várja h mindenkinek egyforma dákója legyen. És ismétlem! a mi csoportunkból 2 fiú, de az évfolyamból 6 fiúnak mondtak biztos szűkületet + volt pár kétes eset, azaz nem lehet ezeket a vizsgálatokat csak úgy kihagyni.

2014. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Ha az Alföldről jöttél nem csodálkozom,a te felfogásoddal elég sok baj van,tudod kik mászkálnak pucéron magyarországon nyáron 5 évesnél idősebbeknél hát a kise bbség,ha az neked normális igen nagy baj van veled,vagy igen sötét helyről jöttél.Én a gyerekem nem járatnám pucéron az utcán.Láttál te már régi filmeket ahol mezitlábas gyrekek terelgették a birkát,tehenet,na azok sem pucéron tették ezt..Te egy elég sötét részéről lehetsz való ha ott valóban meztelenül mászkálnak iskolás korú gyerekek,már bocsánat.És ha úgy gondolod hogy ez normális,meg semmi nincs benne ha kamasz vagy idősebb fiú gyerkeket meglátják az korukbeli lány osztálytársnők


Akkor áll ki egy ember magáért ha mer szólni ha valami nem tetszik neki,hiszen vannak emberi jogok,önrendelkezési jog,a test felett.


Egyáltalán nem normális,ha egy 16 éves sráchoz az alíg látott nagynénike csak kopogás nélkül rányit amikor fürdik,vagy ha bárki előtt,lány,nő,tanárnő,szomszéd asszony előtt simán letolja.Mert te erről írtál végülis ha most úgy vesszük.


Normális szemérezérzete a fiúknak,lányoknak is kell hogy legyen.És én külön fiúk és külön lányok vizsgálatáról beszélek.Persze hogy egy srác ha a felső testét meghallgatja az orvos ne parázzon,de ha már lejebb is vizsgálni akar,akkor ott nincs az orvoson kívül másnak semmi keresni valója.


De szerintem te itt ezen az oldalon csak szórakozgatsz és a fantáziádat éled ki.


Gondold végig nem hiába vannak szakorvosok, ha valakinek nemi jellegű gondja van oda megy el,ott is ahogy a háziorvoshoz is csak a beteg megy be és az orvos van jelen,nem tucat tömeges vizsgálat megy,ahogy munkahelyeken sem.


Innentől kezdve a fiatalt is megilleti hogy normális körülmények között vizsgálják meg.

2014. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha felnőttet,munkást,időset egyenként vizsgálnak,nem a tucat kortársa,munkatársa előtt a diákot is megilleti az.


Kíváncsi lennék mit szólnának ha a felnőtteknél is a munkahelyen bevezettnék a csoportos vizsgálatot,vagy orvost is a szintén orvosként praktizáló társai előtt vizsgálnák meg,na tuti nem tetszene,nem venne rajta részt.


Innentől kezdve meg nincs miről beszélni és ha valóban annyi beteg volt az ismerettségedben akkor az alapvető higénia lehetet a baj,hiszen ha azért járkálnak pucéron gyerekek ne kelljen mosni,akkor mosakodni se kell hiszen a víz sokba kerül nem?

Nem tudom milyen no mádok élnek arra fele,ha mosni nem akarnak ezért nudiztatják a gyerekeket.


Alföldön is mutattak kicsi falvakat,de nudizó iskolásokat sehol nem láttam a tv-ben.


Aki rendesen tisztálkodik és meg is tanították erre ott kicsi az esély hogy baj legyen alsó tájékon,hiszen többnyire mint kiderült ennek az elhagynagolása vezet a szükülethez.

2014. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy más világ,már mások a fiatalok,és ezt meg kell érteni(de a régi korban is voltak szégyenlős fiatalok,gátlásosabbak,attól hogy valaki nem beszélt róla attól még lehetet neki kellemetlen),más elvárásaik vannak,már nem tanyákon élnek,már nem az kor van ahol se tv,se rádió nincs,ahol embert alíg látni,vagy autót.


Sok ember aki faluról városra került be,az is megváltozott,és amúgy is amit régen megtett volna és nem zavarta volna,ma már zavarná.


És nem is lehet tudni,és más nevében nyilatkozni hogy ami mondjuk neked nem volt kellemetlen az a másiknak nem volt e ciki,rossz érzés éppen.

Nem mindenki mondja ki hogy valóban milyen érzés is neki,van akik fórumokon írják csak ki mit is gondolnak,éreznek bizonyos témákkal kapcsolatban.


Ha nem zavarná a fiatalokat akkor nem tennének fel ennyi kérdést.És nem attól lesz férfi,vagy nő valaki ha engedi hogy számára kínos helyzetbe kerüljön,hanem ha nem csak kiáll magáért hanem saját lábára áll és nem mint a mostani kamaszok,fiatal felnőttek a szülőkkel rendezteti a dolgait,hanem munkából is kiveszi a feladatát,hiszen egy csomó 20-on éves van akiket anyuka szolgál ki a mai napig,felnőtt dolgozó emberek,lányok akikre anyuka vasal,szendvicset csinál,fiúk akik semmit nem segítenek.


Ha felnőtté válásról beszélünk,akkor 15 éves kortól el lehet kezdeni otthon feladatot vállalni,egyedül orvoshoz menni,tankönyveket egyedül átvenni suliba,nem anyucival oda kocsikázni.Otthon,házkörül segíteni,vasalni stb..

Szerintem ez a felnőtté vállás első lépcsőfoka,nem az ha csoportosan vizsgáltatod magad.

2014. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!