Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A flector jó menstruációs...

A flector jó menstruációs görcsre?

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem

a flectorban diclofenac van az pedig Nem szteroid gyulladásgátlók közé tartozó hatóanyag! A menstruációs görcsre simaizomgörcsoldó gyógyszerek valók tudtommal: pl: bilagit, neo-bilagit, stb

2014. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Így van.

Ráadásul a flektor egy nagyon erős gyógyszer. Nem kellene vele próbálkozni.

2014. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó a fájdalomra. Én Cataflamot szoktam szedni néha, ha annyira fáj a hasam menstruáció alatt (ugyanaz a hatóanyag). Erős gyógyszer, erős fájdalmakra, de ha 1x-1x beveszel belőle, semmi bajod nem lesz.
2014. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon erős gyógyszer, a gyomrot könnyen kiírja. Valóban görcsoldóval, amelyek között a legismertebbek egyike talán a No-Spa, jobban járnál.
2014. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A menstruációs görcsöket a nem szteroid gyulladásgátlók képesek megakadályozni! Már a kialakulásukat is, ha menzesz előtt 2 nappal elkezded szedni őket. Ilyen nem szteroid gyulladásgátló a flector és nem tartozik az igen erős készítmények közé, ne aggódj.

Ellenben mindig orvossal konzultálj, mert a mellékhatások miatt át kell beszélni a használatát. Éhgyomorra soha nem szabad szedni és csak akkor használd, ha nincsen gyomorfekélyed és nem vagy hajlamos savasodásra.

Egyébként nagyon hatékony és jó szer, nem igaz, amit az első írt.

2014. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A diclofenac a LEGerősebb nemszteroid gyulladáscsökkentő, drága utolsó.
2014. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,egyetértek az utolsóval! Én 10 napig szedtem (más miatt) 75 mg diclofenacot mapi 2x, semmi baja nem lett a gyomromnak, és itt 1x-2x-i alkalomról van szó. Ha erős a fájdalom, természetesen vehetsz mellé No-Spa-t, az enyhíti a simaizomgörcsöt.


Nem kell azt hinni, hogy ezek a gyógyszerek az ördögtől valók, és egy szemet beveszel, és másnap már műtenek gyomorfekéllyel. Néha-néha rákényszerülünk, hogy szedjük őket, nem szabad az előírt mennyiséget túllépni, és semmi baj nem lesz.

2014. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az előző válaszomat az 5-ösnek szántam. Amúgy nem a legerősebb nem szteroid gyulladásgátló a diclofenac, az indometacin pl. erősebb.
2014. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A legerősebbek közé tartozik, ez biztos. És nagyon komoly műtéteknél is ezt adják. A másikat nem ismerem. Én amúgy nem mondom, hogy nem lehet használni NSAID-ot, dehogynem - de rendszeresen, havonta öt napig, nem kéne. Az azért tényleg nem jó a gyomornak. Te egyszer szedted 10 napig. Jobb, ha a kérdező előbb kipróbálja a potenciálisan hatásos többi gyógyszert, és csak utolsónak nyúl NSAID-hoz.
2014. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az indometacine származék, na az az erős! A diclofenace jól használható bevett szer, ezért adják műtéteknél, illetve a fájdalom jellege miatt. Reumatológiai panaszokra is gyakran írják.
2014. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!