Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt még olyan lány/nő,...

Van itt még olyan lány/nő, akinek öröklötten vagy egyéb hormonális alapon erősebb a szőrzete? Végleges megoldás?

Figyelt kérdés

Az arcomon kétoldalt és a nyakamon sötétebb, erősebb a szőrzet, mint kéne. Ezt három naponta epilálom, néha gyantázom, és az nagyon szépen leszedi. Az évek során már ritkult is. A hasamon is erősebb a szőr, meg picit a fenekemen is, de az nem olyan durva.


Apai ágon a családban nagyon sok mindenkinek voltak hasonló problémái, nőknél is, férfiaknál is (ott ugye csak a nagyon erős szőrzet volt feltűnő). Endokrinológusnál nem voltam még, de hamarosan sort kerítünk rá. PCOS-em valószínűleg nincs, ahhoz rengeteg más egyéb tünet társul, ami nálam nem jelentkezett (pl hajhullás, rendszertelen menzesz, stb), de persze amíg nem vizsgáltak meg, addig ezt sem mondhatom biztosra. De akár csak a szüleim, én is első sorban arra gyanakszom, hogy genetika.


Elég kényelmetlen, hogy folyton azt kell figyelnem, kinőtt-e már a "szakállam", és hogy le kell szednem a szőrt. Gondolkoztunk a végleges szőrtelenítésben is, de nagyon drága, és nem tudom, mennyi a garancia arra, hogy hatásos.


Van valaki esetleg, akinek tapasztalata is van ilyen téren? Akár a végleges eltávolítással, akár magával a helyzettel, és hogy ő mit tesz ellene?


Köszönöm!

17/L



2014. márc. 16. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Rengetegen vannak így, nyilván. de ettől még csak azok a megoldások vannak, amikről te is tudsz... Utána kell járni a problémának aztán valamilyen kozmetikai úton szedni a szőrt/lézer.. Már nincs.
2014. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak kuponok amikkel nem olyan drága a "végleges" szőrtelenítés. Múltkor láttam 10 000 ft-ért 5 alkalom, az után tuti évekig nem nő vissza.
2014. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De jó, köszi, majd rákeresek! :)
2014. márc. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!