Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dienille fogamzásgátló és...

Dienille fogamzásgátló és Augmentin DUO antibiotikum. Hatással vannak egymásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az antibiotikumok hatással lehetnek a fogamzásgátlókra, de úgy olvastam több helyen, hogy nem mindegyik. Valaki tudna segíteni ezzel kapcsolatban? Nagyon fontos lenne. Köszönöm.
2014. ápr. 11. 11:08
 1/2 anonim válasza:
Szia! Épp ugyanebben a cipőben járok. Dienille-t szedek és ma kezdtem az Augmentint. Előtte Zinnatot szedtem, az is antibiotikum, annak a betegtájékoztatójára rá volt írva, ezére nem. Szedtem már sokfélét, és amelyikre nem volt ráírva, arra is azt mondta az orvos, hogy pár óra teljen el a fogamzásgátló és az antibiotikum bevétele között, és ha elfogyott az antibiotikum, utána még legalább egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Légy óvatos! Inkább védekezz, pluszba 1-2 hétig, mint hogy nagyobb baj legyen. Üdv!
2014. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. :)

Én is ezt a módszert kezdtem el alkalmazni, amit mondtál, hogy pár óra szünetet hagyok a kettő között, csak éppen a gyógyszerszünet utáni első napon kellett ugye bevennem a gátlót és az Augmentint is, akkor pedig összesen 2 óra telt el köztük, szünetben pedig voltam együtt párommal, ezért aggódok most. Persze az én bűnöm, hogy nem szóltam az orvosnak a gyógyszeremről, de ezt már nem tudom visszacsinálni, csak reménykedek, hogy nincs semmi baj.

Most úgy gondolom, hogy nem egy hetet hagyok ki az Augmentin után, hanem ezt a hónapot már hagyom, biztos, ami biztos.

Még egyszer köszi. :)

2014. ápr. 16. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!