Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Klion D 100 hüvelytablettára...

Klion D 100 hüvelytablettára tényleg nem lehet alkohol inni?

Figyelt kérdés

Most megyek egy kis előnyaralásra és hát mennénk bulizni is, szeretnék inni...De végig kell szednek ezt a hülye tablettát napi 1-et 10 napig...

Mi lenne ha inkább reggel és este szedném ?(mert alapból azt írta az orvos az ambuláns lapra, de szóban meg azt mondta, hogy este 1-et minden nap)

Vagy ha iszok rá akkor mi fog történni? Nem fog hatni?


2014. ápr. 21. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

UGYE NEM A SZÁDBA VESZED??!

Hüvelytabletta! A hüvelybe kell tenni!


És reggel-este nem tudod használni, mert ha reggel beteszed a hüvelytablettát, és sétálgatsz napközben, végzed a dolgaidat, simán kiesik. Hüvelytablettát, hüvelykúpot csak éjszaka lehet használni, mert akkor fekszel és alszol, és a tabletta bent el tud olvadni és kifejteni a hatását. Úgyhogy kövesd az orvosod utasításait.


Az alkohol és a klion D egyik hatóanyaga, a metronidazol elég csúnyán mérgezőek együtt. Azaz baromi rosszul lenNÉL, ha ez egy szájon át szedhető tabletta lenne. De mivel hüvelyi helyi kezelésről van szó, valószínűleg nem fog "ütközni" az alkohollal, bár egy csekély mennyiség azért felszívódik belőle, szóval nem garantálható a biztonság. De ahogy sejtem, úgyis inni fogsz rá, úgyhogy leírtam, aztán döntsd el.

2014. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye -.- Nem a számba veszem -.-


És nem, nem fogok inni rá, ha tényleg a hatását szünteti meg, mert megakarok gyógyulni. De ha csak annyi, hogy jobban megérzem az alkoholt, akkor iszok rá.

2014. ápr. 21. 20:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát végülis éjszaka beteszem a tablettát, eltelik 20 óra majdnem és tegyük fel iszok alkoholt, aztán buliból hazaérve megint beteszem akkor az úgy mennyire lenne káros? vagy amit már mondtam, attól félek, hogy elrontaná a kezelést. Tényleg érdekel, kibirom alkohol nélkül, ha muszáj, szóval légyszives segítsetek és ne a fejemet akarjátok leharapni.
2014. ápr. 21. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sokkal fontosabb lenne az, hogy rendbe jöjjek, mint egy átvedelt 7vége...
2014. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én ezt ép ésszel tényleg nem tudom felfogni, hogy miért kell rögtön támadni. Itt tényleg nincsenek segítőkész emberek???


NYILVÁN ha BÁRMILYEN mértékben befolyásolja az alkohol a gyógyulásomat akkor MELLŐZÖM. Én nem tudom, hogy hányszor kell ezt leírnom,hogy fel lehessen fogni :/... De ha nem befolyásolja a hatását akkor iszok. Tisztelettel kérdezem, hogy mit nem lehet ezen megérteni?

2014. ápr. 21. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hatását nem befolyásolja, viszont k_rvára mérgező együtt, remélem most érthetőbben leírtam, mint az első hozzászólásban.

Nem "jobban megérzed az alkoholt", hanem mérgező, bár a helyi kezelés miatt valószínűleg csak kevés szívódik fel a hatóanyagból. Innentől döntsd el magad, hogy akarod-e vagy sem.


Bocs, hogy feltételeztem, hogy a szádba veszed, de a "szedem" szóból következtettem.

2014. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Már meg ne haragudjál kedves kérdező, de milyen alapon okosítod az itt válaszolókat? Szerintem normális válaszok érkeztek a kérdésedre, te háborogsz itt, mint a tenger. -.-"
2014. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem, nem csak normalis valaszok erkeztek. errol ennyit.
2014. ápr. 22. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!