Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős dohányzás fogamzásgátló...

Erős dohányzás fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés

Napi 1 dobozzal, de van, hogy ennél többel szívok. Nemrég kezdtem el szedni a tablettákat, és mindenhol azt olvasom, hogy a cigi hatására gyorsabban bomlanak a benne lévő hatóanyagok. Plusz amióta szedem, jóval étvágytalanabb lettem és napi 2x eszek, akkor se valami sokat, erről is azt írják, hogy csökkenti a hatást.

Akkor most mi van? Egyek annak ellenére, hogy nem kívánom a kaját, meg szokjak le a cigiről, különben nem fog rendesen hatni? Tapasztalatok kérnék, hátha van valaki, aki hasonló körülmények mellett szedi vagy szedte és mégis megfelelően véd..


2014. ápr. 25. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A cigitől hat rendesen, de a dohányzás szűkíti az ereket, így rizikófaktor, mivel a fogamzásgátló is tönkre teheti az ereket.
2014. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Külön-külön sem túl jó, de együtt elég veszélyes kombináció.

De nem azért, amit írtál. A dohányzásnak nincs hatása arra, hogy mennyire véd a tabletta. Viszont felerősíti a mellékhatásait. Szűkíti az ereket, sokkal nagyon lesz az esély pl. a trombózisra, együttes "használata" megnöveli a szív- és érrendszeri problémák kialakulását.

2014. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt is olvastam, de úgy írja, hogy leginkább a 35 év feletti nők körében, én 26 vagyok. Ami mellékhatásként jelentkezett nálam az: enyhe mellbimbó érzékenység, 3 napig köztes vérzés nagyon kis mennyiségben, néha enyhe hányinger és a 7 napos szünetben minden nap fejfájás, de nem túl erős. Elméletileg kell, hogy szokja a szervezet, hát remélem előbb-utóbb megszűnnek ezek is.

Amin a legjobban parázok, hogy véd-e rendesen.

Köszi a válaszaitokat!

2014. ápr. 25. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

"Igen, ezt is olvastam, de úgy írja, hogy leginkább a 35 év feletti nők körében, én 26 vagyok"


"Leginkább". De nem csak. Láttam már pár olyan fiatal lányt a tanulmányaim alatt, akik bizony a tabi és a cigi együttes "alkalmazásától" trombózist, tüdőembóliát vagy éppen agyi infarctust kaptak.

2014. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A napi 1 doboz baromi sok, én választanék a ketté között.
2014. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!