Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen az a hormonmentes...

Milyen az a hormonmentes fogamzásgátló tabletta, és hogyan működik, mi a hatóanyaga?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és elég nagy fájdalommal jár esetemben a menstruáció. Tudom, hogy a fogamzásgátló tabletta enyhíti, akár meg is szüntetheti a hasi görcsöket. DE! A probléma a tabletták hormontartalmával van. Úgy tudom, van hormonmentes tabletta is és azt szeretném megtudni, hogy milyen hatóanyagai vannak, és vannak-e mellékhatásai. Lehetőleg olyantól várnék választ, aki használ ilyet, de mások válaszát is szívesen várom! :)

2014. ápr. 27. 01:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A hormonmentes tablettát hüvelybe kell helyezni szex előtt, spermaölő van benne. Nem enyhíti a menstruációs tüneteket, sőt védekezésre sem a legjobb módszer (sokan lettek terhesek emelett). Ha ennyire durva a mensid inkább menj el dokihoz.
2014. ápr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Errről az a klasszikus vicc jut eszembe, hogy van ilyen tabletta, a használati utasítása az, hogy erősen a két térded közé kell szorítani és ott tartani!...


Sajnos pont az a lényege a fogamzásgátlónak, hogy a hormon rendszeredbe avatkozva fejtse ki hatását.

2014. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Valóban dokihoz menj. Nagy divat most utálni a csúnya-csúnya hormontartalmú tablettákat, de a te problémád megoldására igenis ez lesz alkalmas. Nők százmilliói szedik probléma nélkül. Nem lesz tőle semmi bajod.
2014. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valóban nők százmilliói szedik a hormon tablettát, de nem 15 éves gyerekek!!!!!

És a nők százmilliói milyen következményekre számíthatnak 20 év múlva, az majd akkor fog kiderülni.

Nem véletlen az sem, hogy a diagnosztikai és gyógyító módszerek fejlődése ellenére nem igen csökken a rákos megbetegedések száma, sőt...

2014. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a hormontartalmú fogamzásgátló tabletta csökkent(heti) a görcsöket! Pont az a lényege az egésznek, hogy leállítja a peteérést, kikapcsolja a normális ciklust, és helyette csak egy gyógyszermegvonás miatti megvonásos vérzés jön létre. Ami azért kisebb mennyiségű, és fáj kevésbé, mert a tabletta mellett a nyálkahártya kevésbé vastagszik meg, mint normál ciklus során.


A hormonmentes tabletta szimplán mozgásképtelenné teszi a spermiumokat. (És persze hüvelybe kell helyezni, nem szájon át beszedni). Értelemszerűen így a görcsökre semmit nem hat.


Utolsó:

Nem mondhatod azt, hogy "semmi bajod nem lesz tőle". Mégis honnan tudod?

Számtalan nő szedi probléma nélkül, de rengeteg nőnek meg bizony gondot okoz.

Egyik ismerősöm pont azért kezdte el 16 évesen (úgy, hogy már 6-7 éve rendszeresen menstruált), mert erős és fájdalmas volt a vérzése. Azt hiszem másfél éve hagyta abba, mert babát szeretnének a párjával (4-5 évig szedte), azóta se sikerül. A ciklusát jól szétcseszte, már közel sem olyan szabályos, mint tabi előtt, összevissza pecsétel és mikor abbahagyta, folyt a tej a melléből.

Másik barátnőmnek meg jóindulatú daganat lett a mellében tőle.


Persze, van, akinek nem okoz gondot, de közel sem veszélytelen!

2014. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként szerintem még mindig jobb havi 3 napig nem szteroid gyulladásgátlót szedni, mint minden nap fogamzásgátlót. De mindegy.


Sportolsz vmit? Ha nem, kezdd el, sokat segíthet!

2014. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4, nem azért, de az első hormontartalmú fogamzásgátló tablettát 1960-ban helyezték forgalomba. Szóval már bőven rendelkezünk azzal a tapasztalattal, hogy mi történik "20 év múlva". Ma már Magyarországon is bőven vannak olyan nők, akik 30 évig szedtek tablettát, és közben már megszületett a gyerek is.


Egyébként azzal természetesen egyetértek, hogy nem mindenkinek való a hormon, részletes kivizsgálás kell hogy megelőzze, és ha tünetet okoz, abba kell hagyni. De ez a riogatás, amit csináltok, hogy mindenkinek van egy ismerősének az ismerősének az ismerőse, akinek problémája van a fog. gátló szedése miatt, ez nagyon erős túlzás ahhoz képest, hogy milyen régóta, mekkora iszonyú nagy tömegben használva és hány év tapasztalattal vannak a fogamzásgátlók a piacon.

2014. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondod te....
2014. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon erősen elgondolkodnék 15 évesen a hormonrendszeredbe történő beavatkozáson.

Akárki akármit is mond, gondold el, hogy fejlődésben lévő szervezetedben milyen károkat is okozhat az. Később már nem valószínű, hogy vissza lehetne csinálni...

2014. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a dolgon, és mindenkinek köszönöm a segítséget, azt hiszem inkább nem állok neki ilyesmit szedni. Ajánlottak nekem egy citromfű-menta-levendula teát, kipróbáltam, és hat, míg a gyógyszerek nem, már rendben vagyok, úgy tűnik.
2014. ápr. 29. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!