Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lovaglás kozben mindig kidorzs...

Lovaglás kozben mindig kidorzsolodik a puncim. Mitol van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már évek óta lovagolok ez uj,pár hónapos dolog.AMikor huzamosabb ideig lépek a lóval,elkezd a csiklómnál és a nagy szeméremajkaimnál dorzsolodni,nem fáj de kellemetlen,mintha tul sok szor lenne ott.De eddig nem volt baj ez.Akkor most miért dorszolodik?Nagyon zavaro.

Nem tudjátok ez mitol lehet?Volt valakinek esetleg ilyen jellegu problémája?



2014. ápr. 29. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg rosszul ülsz. A farzsebeden kéne ülnöd.

A másik dolog, ami közrejátszhat (hiszen bizonyára eddig is ugyanígy ültél), az esetleg a tisztasági betét.

2014. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Félreértések elkerülése végett a tisztasági betétes dolgot tapasztalatból írtam.
2014. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
83%
Dőlj hátrébb.
2014. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyereg ugyanaz?
2014. ápr. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem használok tisztasági betétet.Az segíthet ezen?Ediig is ugyanígy ultem évkig,a nyergem viszont új,de nem vihetem vissza ez miatt,valami más megoldást kell kitalálnom.
2014. ápr. 30. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, a tisztasági betéttől rosszabb lesz, úgyhogy ne használj, ha eleve ilyen problémád van!


De egyébként tényleg az üléseddel lehet a probléma. A csiklódnak egyáltalán nem szabadna érintenie a nyerget. Ha rendesen ülsz, akkor az ülőgumóid vannak a nyergen, a "farzsebed". Próbáld ki álló lovon, mert lehet, hogy esetleg berögzült nálad ezzel kapcsolatban egy rossz szokás, amit észre sem veszel, és az új nyereg kihozza a problémát.

2014. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor mefpróbálok hátrébb ulni.:)

Volt valakinek esetleg ilyen jellegu problémája?

2014. máj. 1. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt, tanuló koromban. Amikor vágtázni tanultam, akkor bizony néha nagyon kidörzsölődött :) Rossz ülés volt a gondom, és a tisztasági betét még csúnyán rontott is a problémán. Aztán elkezdtem azt, hogy betétet nem vittem lovagláshoz sosem, és idővel az ülést is sikerült szépen kicsiszolni, így elmúlt.
2014. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Idézem az edzőmet:,, ne a pinádon ülj hanem a seggeden"
2017. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam a tisztasági betét sem zavaró tényező.Egészen egyszerűen rosszul ülsz.Edződ nem szólt még rád?

Én 2 órás terepet húztam le tisztaságival és semmi bajom nem volt.

2017. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!