Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák elleni oltást...

Méhnyakrák elleni oltást lehetséges ha már nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés

sziasztok.édesapám bezseretné adatni nekem a méhnyakrák elleni védőoltást.

olvastam sokfélét..és az lenne a kérdésem..ha már elvesztettem a szüzességem akkor is megkaphatom?

14,5 éves vagyok.2 éve vagyok együtt a barátommal ezért már megtörtént.szüleim nem tudják hogy elvesztettem.megkaphatom vagy nem?


2014. ápr. 30. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyiben befolyásolná a szüzességed megléte/nemléte az oltást?
2014. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkaphatod, csak nem lesz tuti a védelem - ha már megfertőződtél a vírussal, akkor nem hat. De ezt nem tudhatod. Mindenesetre ártani nem fog.
2014. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nemtudom esetleg valmi ötlet hogyan mondjam el szüleimnek? mert hallottam olyaról is aki nemi életet él annak az oltás előtt el kell mennie nőgyógyóászhoz.ott mit csinálnak velem?
2014. ápr. 30. 23:19
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Megkaphatod. Csak előtte esetleg érdemes megnézetni, hogy fertőzött vagy-e, mert ha igen, akkor már nem sokat ér az oltás.

Bár azért az oltás 2-4 fajta ellen véd (az oltás típusától függően), és azért nem túl valószínű, hogy mindegyiket elkaptad, ami az oltásban van...

2014. máj. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4/4 milyen fertőzésekre gonol/gondolsz? leirnád kérlek szépen?
2014. máj. 1. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván a HPV-re gondolok, mivel az oltás a HPV ellen véd...
2014. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

persze még felnőttek is megkaphatják az oltást,az viszont szégyen hogy ennyi idősen hiába jársz már 2 éve a sráccal,már nem vagy szűz.Nem lennék rá büszke a helyedbe,hogy 14 évesen már kezelgetnek.A sexhez nagy vagy és máshoz is?otthon még anyuka szolgálgat ki mi?

Nagyon büszkék lehetnek rád!

bocs ha megsértettelek de ez a véleményen azokról akiket 13-15 évesen bőven kezelgetnek,de a vasalót,porszívót nem ismerik,meg anyuci készítgeti még a szendvicsüket.

2014. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd megkaphatod az oltást,Bocs hogy úgy leoltottalak előbb,de szomorú hallgatni hogy ennyi idősek már sexelnek össze-vissza.


De nem is feltétlenül kell anyukádéknak megtudnia hogy már nem vagy szűz,attól még megkaphatod az oltást.De van még valami,magához nőgyógyászhoz fiatal korod ellenére egyedül,szülők tudta nélkül is elmehetsz ám.Ha a helyi kórházba mész tehát sztk-s rendelésre dokihoz akkor ingyenes,ha meg magán orvoshoz mész akkor 10-15.000 ft lehet a a doki.


Első jó tanács ha nőgyógyászhoz mész,hogy hosszú felsőbe menjél,vagy szoknyába,az takarja a feneked ha alul le kell vetkőznöd.Először bemész az orvoshoz,ott beszélget veled,elmondod neki hogy nem vagy már szűz,mensiről is kérdezhet,aztán mond el most vagy először orvosnál,ekkor tuti óvtosabb lesz.


Mivel már nem vagy szűz ezért rákszürést is végezhet.Miután beszélt veled az orvos,megkér fáradj át a vizsgálóágyhoz,ott vetkőzz le alul és szépen feküdj fel az ágyra,kicsit csúsz az ágyon lefele és a lábad meg tegyed a lábtartóra.Az orvos utána oda megy hozzád először kézzel vizsgál meg,szétnyitja a szeméremajakaidat,és a csiklód is hátrahúzhatja,ha ezt megnézte,akkor sikosítot ken a kezére,és egy újját a hülvelyedbe teszi,közben a másik kezével a hasad nyomkodja,kitapintja a méh fekvését,majd egy kacsának nevezett fémeszközt(nevét onnan kapta hogy úgy néz ki mint a kacsa szája)a hüvelyedbe helyezi,ha fájnak akkor azonnal szólj az orvosnak,némi feszülés érezhetsz ekkor,ezt az eszközt szétnyitja és egy pálcikához hasonló eszközzel mintát vesz.Utána kihúzza a kacsát és alul öltöhetsz is fel.ha alul felöltöztél akkor megkérhet de ez ritka hogy a melled is mutasd meg,áttapogathatja.Ha megvizsgált akkor meg kérdezheted hogy kb mikor lesz meg a vizsgálat eredménye,kb 2 hét múlva tudsz már menni az eredményekért.De van tini,vagy gyerekgyógyász is.


Ha szűz lennék akkor a fenekeden keresztül nyúlnak újjal a hüvelyedbe vagy a fenekeden keresztül.


Kb 10 perc a vizsgálat.De egyedül is mehetsz a szülőd tudta nélkül.Ill ha anyukád kísér el akkor beszéld meg vele hogy a váróba szépen várjon meg,mert ilyen intim vizsgálaton nem kell néző közösnés,senki nem szeretne ott terpeszteni meztelen fenékkel a szülője előtt:-)

2014. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még valamit lehet nőgyógyásznál ill. gyógyszertárba kérni nemibetegségre tesztet is.
2014. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megkaphatod az oltást.


Az oltás 4 HPV vírustörzs ellen nyújt védelmet (6-os, 11-es, 16-os, 18-as HPV vírustörzs).


Egy a négy törzs felelős a méhnyakrákok (és néhány egyéb, kisebb jelentőségű ráktípusok) kb. 70%-áért, és a genitális szemölcsök 90%-áért, tehát elég veszélyes vírusokról van szó, az ezekkel való megfertőződést tudod megelőzni az oltással.

A HPV-nek egyébként több mint száz vírustörzse van, de a legtöbb közel sem olyan veszélyes, mint ami ellen az oltás véd.


A probléma ott van, hogy ha éppen fertőzött vagy az egyik vírussal (ezt persze magadról nem tudod, mert általában nincs tünete), akkor hiába kapod meg az oltást, nem alakul ki a védettség az ellen a törzs ellen, de a másik három törzs ellen kialakul, tehát ekkor is bőven érdemes megkapni az oltást.


Annak az esélye, hogy a barátodtól mind a négy vírustörzset megkaptad, szinte nulla, tehát igen, jó, ha megkapod az oltást.


Ami fontos, hogy évente járj méhnyakrákszűrésre az oltás ellenére is, hiszen az oltás csak a méhnyakrákok 70%-át tudja megelőzni, a maradék 30%-ot nem!

2014. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!