Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelykúpot használok fogamzás...

Hüvelykúpot használok fogamzásgátlásra! (ebben van spermicid ölő és aktérium ölő is) Lehetséges, hogy a visszatérő hólyaghurutomat ez a fajta védekezés beolyásolja? Kíváncsian várom válaszotokat, vagy mások tapasztalatát!

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 16:56
 1/9 anonim válasza:

Szerintem előfordulhat, hogy köze van hozzá. Nekem hüvelykúp gombás megbetegedés miatt kellett, és miután abba hagytam a használatát, nekem elmúltak a hasonló tüneteim.

E.

2009. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 1.5 évig használtam,nem éreztem semmit,de terhes lettem:(
2009. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem korom miatt ajánlották a phamatex hüveykúpot!Tablettákat már nem ír fel az orvos!

Babát viszont már nem szereték!:)

2009. dec. 26. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem pont a kérdésre válaszolok, bocsi, de azért tényleg vigyázzál azzal, hogy ha csak így védekezel. :S Elég sokan teherbe esnek mellette.
2009. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!...de eddig spirálom volt

..azt nem szerettem volna ismét,

( mert nagyon nehezen fogadta be a szervezetem)

így a szakorvos ezt a védekezést ajánlotta!

2009. dec. 26. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


Itt leírtam, a különböző védekezési módokat, ill. azok Pearl-indexét. Az én javaslatom, ha nem akarsz hormonális fogamzásgátlót használni, akkor a barrier technikák (óvszer, pesszárium, női óvszer), spermicidek és az egyéb módszerek (naptár módszer, hőmérős módszer, megszakított közösülés) kombinációja is elég hatékony. Amennyiben elmúltál 35 éves és/vagy 3 gyermeked már van és lezártad a családtervezési szándékod, akkor szóba jön a műtéti sterilizáció, mely akár laparoscopos úton, kis műtéti heggel kivitelezhető (a férfi esetében ez a műtét még sokkal egyszerűbb).

Szerintem a hólyaghurutot ez a fogamzásgátló módszer nem befolyásolja, inkább az, hogy mennyit pang a vizelet a hólyagban, milyen az immunrendszer, a húgyutak ill. a genitális hám állapota, volt-e korábban fertőzés és ki lett-e rendesen kezelve.

2009. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A visszatérő hólyaghurutodat szerintem a hüvelykúpban levő baktérium ölő is okozhatja, hiszen az még a jó baktériumokat is kiölheti, ami a hüvely flórájának szinten tartásáért felelős. De az is lehet hajlamosabb vagy a felfázásra. De egyéni érzékenység is lehet a háttérben.
2009. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehet terhesnek lenni a hüvelykúppal? Ha jól használják, akkor is előfordulhat...?
2009. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A 22.56 os-nak üzizem!

Nekem is hasonló a véleményem, mivel amióta a kúpot használom azóta jelentkezett többször is a hólyaghurut... főleg, több nap egymás után használom!!

Valószínű, koromnál foga már gyengébb a természetes védekező reakcióm!!:(



Az utolsó üzire válaszolva!

IGEN!!..kúppal is meg spirállal...stb is olykor teherbe lehet esni! Ez az a pár százalékos rizikó faktor!!

2009. dec. 29. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!