Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok. A nemiszerveme...

13 éves vagyok. A nemiszervemet borotválhatom vagy még tul korai?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 15:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
35%
Azt gondolom, hogy 13 évesen még minden korai.A borotválás is és amit a leborotvált nemiszerveddel akarsz elérni ,az is! Nem tudom hova sietnek a mai tinik!
2008. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
64%

Hát ez szerintem nincs korhoz kötve.

Bár ha én a helyedben lennék nem tenném mert fiatal vagy.Ha most borotválni kezded nagyon erős lesz a szőröd,és később még több bajod lesz vele.Szerintem várj addig mig lesz egy pasi aki ott jár,majd akkor borotváld le.

2008. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg te döntöd el. Ha borotválni akarod, akkor borotváld. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy neked hogy jobb.
2008. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
51%

Honnan tudja a második válaszadó, hogy a kérdező lány? Vagy ilyen kérdést csak Ők tehetnek fel? Esetleg szerinte a fiukhoz is a fiuk kerülnek először testközelbe????

És akkor arról még nem is esett szó, hogy a testrész környékét, nem magát a szervet szokták borotválni.

Át kéne gondolni a kérdés megfogalmazását és a válaszadást is....

2008. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Borotválni borotválhatod, de minek? :))


Egy 23 éves és egy 18 éves fiúgyerek + egy 12 éves lánygyerek boldog anyukájaként azt tanácsom: ráérsz még ezzel. :)


-------

13 évesen még nem hiszem, hogy gondot okoz a szőrnövekedés. Ha esetleg túlzott mértékű, és ezért szeretnéd borotválni, az - ebben a korban - orvosi probléma.


Ha pusztán esztétikai ok lenne az indok, akkor megkérdezném: Ki látja? Miért zavar?

Megszoktad a gyerekkori "szőrtelen" állapotot? Vagy más oka van?

Nem kíváncsiságból teszem fel a kérdéseket, csak hogy magadban tisztázd.


12 éves lányom - így a nemi érés kezdetén - boldogan mutatta nekem, hogy "anya nézd, szőrösödik a hónaljam!" :))

Természetesen - ha majd indokolt lesz - elviszem kozmetikushoz, hogy a felesleget kíméletesen eltávolítsák, de 12-13 éves korban ezt még korainak tartom. :)

2008. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik válaszadónak ha látja: Azért gondolja mert a kérdés a Nők egészsége kategóriában van. De lehet csak a fiú tévesztette el ha fiú :D
2008. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
24%

Az előttem szólónak írom, hogy szerintem a hónaljat akkor le kell szedni, amikor el kezd nőni a szőr. Mert mind1, hogy 12 éves vagy 20, az mindenkinél undorító, ha felemeli az ujjatlan pólóját, és kilóg a szőr...


A kérdezőnek pedig azt üzenem, hogy szerintem ebben nincs korai, ha téged zavar, nyugodtan borotváld le, mert például én a menzeszt el sem tudom szőrösen képzelni, az szerintem nagyon undorító lenne... Szerintem sokkal higiénikusabb, ha borotválod.

2008. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Én az utolsó válaszadó vagyok, és az 5. válaszadóra gondoltam.
2008. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

"Az előttem szólónak írom, hogy szerintem a hónaljat akkor le kell szedni, amikor el kezd nőni a szőr. Mert mind1, hogy 12 éves vagy 20, az mindenkinél undorító, ha felemeli az ujjatlan pólóját, és kilóg a szőr..."


Hát persze. :P 5 szál pihét majd leborotváltatok szegény kislánnyal (mert neki már az is nagy dolog). :P Kockáztatva az apróbb hámsérüléseket, az ezzel járó fertőzést ... stb.

Olvasni tudni kell: "majd ha INDOKOLT lesz, elviszem kozmetikushoz"


------------

Továbbra is fenáll a kérdés: MIÉRT akarja egy 13 éves gyerek borotválni a nemi szervét?

Merthogy azt nem írta ...

2008. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia.12 eves lany vagyok.En is borotvalom.Engem zavart amikor a folyastol osszeragadt meg minden.Igy sokkal jobb.Ha zavar szedd le!!
2008. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!