Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálhatok rosszul...

Mit csinálhatok rosszul Letrox/L-thyroxin szedésekor, hogy egy-egyjó vérvétel eredmény után ismételten magas TSH értékem miatt dózisemelésre van szükség?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködés miatt másfél éve gyógyszert szedek, tudom, hogy hogyan kell a gyógyszert helyesen szedni, mégis sajnos minden egyes gyógyszeradag növelését követően két hónap múlva egy tökéletes, három-négy hónap múlva pedig ismételten magas TSH értékeket kapok (már háromszor növeltük az adagot), amire csak a gyógyszeradag növelését kapom az orvosomtól válaszul. Mit csinàlhatok rosszul? Ez sosem fog már megváltozni?

2014. máj. 30. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy folyamatosan sorvad a pajzsmirigyed, ezért is lehetnek időszakonként rossz eredmények. Én ezen okból kifolyólag már 137,5 mikró bogyót szedek.
2014. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ebben a cipőben jártam, és napi 85-100 mcg szerces kötésű szelén szedem, azóta majdnem tized pontosan stabil. A szelén a pajzsmirigy gyulladását csökkenti, és ez jó. Javaslom Rossmannban kapható Selenorg 85 mcg 60 db 2200 ft, vagy aranymozsaras szelén Seleno preciso 100 mcg, ez azt hiszem drágább. Vannak olcsóbb szelének is, viszont ezek nem szerves kötésűek. Talán segít, ártani pedig nem tudsz vele. Én már 1 hónap szedés után szép eredményeket értem el, addig pedig nekem is vagy négyszer emeltek adagot, most 125-öt szedek.

2014. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, már azzal is sikerült megnyugtatnotok, hogy nem vagyok ezzel egyedül, de hogy ezen felül még hasznos tanácsot is kaptam, azt külön köszönöm :)
2014. jún. 3. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!