Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végleges, amenorrheát előidéző...

Végleges, amenorrheát előidéző ivartalanítást (pl hiszterektómia) vagy más hasonló, menstruáció végleges megszűnését eredményező műtétet/eljárást lehet végeztetni valamilyen módon, és ha igen, mi az út rá?

Figyelt kérdés

Tudom, mik a rizikói és valószínűsíthető mellékhatásai a műtétnek és a tartós menzeszhiánynak, de szeretnék végleg megszabadulni a havibajtól. Már lassan 20 éve szenvedek vele, még vagy 15 hátravan, elegem van belőle, gyerek nekem nem kell, szóval csak utálatos menetrendszerinti havi puffadós, görcsölős, szenvedős nyűg, mindennél jobban gyűlölöm, nekem a fokozott egészségügyi rizikót is megérné.


Abból indultam ki, hogy állatoknál rutinműtét, és az állat életminősége és élettartama még javul is tőle (igaz ott a petefészkeket is kipakolják).


Embernél nincs valami mód ilyesmi ivartalanításra jelentkezni?


Vagy más alternatíva létezik amivel véglegesen meg lehetne szabadulni ettől a nyűgtől?



2014. máj. 30. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
A lecsokkent noi nemi hormonok miatt joval hamarabb kezdesz aszott kozepkoru asszonyformat olteni, iletve a huvelyed par centisre fog osszeesni, amitol nem leszel jo szextargy.Azt hiszem ezzel plasztikai uton lehet valtoztatni. Hormonokat szedhedsz mestersegesen, de ennek is megvan a kockazata (felborult hormonhaztartas, majkarosodas, emelkedett mellrak kockazat), de meg osszessegeben igy is megeri szvsz
2014. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"Sima" úton nem kérheted. Bizonyos életkor vagy gyerekszám után kérhetsz művi meddővé tételt, de az nem a méh eltávolítását jelenti, csak a petevezetékek lekötését. Ha egy magánorvos beír egy kamu diagnózist, akkor elintézhető, de tisztán, törvényesen nem. Egyébként fogamzásgátlót nem próbáltál még? A többségnek jelentősen csökkenti a fájdalmait. Vagy nincs valamilyen anatómiai rendellenesség, ami magyarázná a panaszaidat? Az első lépés mindenhogyan egy alapos nőgyógyászati vizsgálat lenne.
2014. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek, fog. gátló a legjobb ötlet. A legtöbb nőnél jelentősen csökkenti a vérzést és a panaszokat.
2014. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es: ilyeneket hol írnak fel, egyáltalán felírnak?

2-es: petevezeték-elkötést (elvileg) 18 év kor felett bárki kérhet, bár jókora bürokratikus huzavona és váróidő van, viszont attól a menzesz nem múlik el. A dokik tapasztalataim alapján nem szeretnek rizikózni a kamara engedélyükkel kamu diagnózisokkal. Legális megoldás érdekelne. (Ha nincs, miért nincs?)

Fogamzásgátlókkal rosszak a tapasztalataim, egyiknél nagyon durva mellékhatások léptek fel, plusz köztes vérzés (folyton szivárgott belőlem a vér). Azt tudom, hogy a tüneteket enyhíti valamennyire, de nem szünteti meg a menzeszt az se.

Laborban nemi hormon vizsgálatom alapján normálisak az értékeim. Szerintem nagyon sokaknak van kínzó, hosszú menzesze hasmenéssel, puffadással, görcsökkel, derékfájdalmakkal és egyebekkel tarkítva, csak mások megbékélnek vele, mert pl. gyereket akarnak és ilyesmik. Én nem tudok megbékélni vele és nincs is szükségem termékenységre.

2014. máj. 30. 22:50
 5/14 anonim ***** válasza:

"Bizonyos életkor vagy gyerekszám után kérhetsz művi meddővé tételt"

Korábban valóban így volt, de jelenleg bármely felnőtt cselekvőképes személy kérheti.

2014. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
a fogamzasgatlok veszelyesek, es kivetel nelkul sulyos mellekhatasokat okoznak. Elfogadhatatlan, hogy ez az egyetlen letezo alternativa. Ahogy a kerdezo is irta, sokmindennel megbekelnek a nok, tobbek kozott ezzel is, de rendkivuli egeszsegkarosito es eletminosegrombolo hatasa miatt nem lenne szabad ilyen mertekben felirogatni oket, plane nem egyeb jellegu problemakra, mint pl akne (sajnos ez isnagyon gyakori) illetve menstruacios problemak.
2014. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, amit állítasz, egyszerűen nem igaz, és ráadásul baromi távol esik a valóságtó. 1960 óta vannak közforgalomban a fogamzásgátlók, és mégse halt még ki az emberiség. 50 év. Nők tízmilliói használják mindenfajta mellékhatás nélkül (pl én), úgyhogy nem kéne ennek a mai általános fog. gátló ellenes hisztinek ilyen szinten áldozatul esned. Ne haragudj, de azt, hogy 100.000 nő közül 8 trombózist kap, 1000-nek problémásan tér vissza a menstruációja az első fél évben és ebből mondjuk 10 végleg meddő marad, azt én még mindig 0,01% alatti rizikóesélynek látom, amit személy szerint teljesen simán bevállalok a pozitív hatásaiért.
2014. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Például a teljesen közforgalmú NSAID-ok szerintem több embernél okoznak súlyos bajt, kómát vagy halált (gyomorvérzés, májprobléma)
2014. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Senkit nem ismerek, akinel ne okoztak volna sulyos mellekhatasokat a fogamzasgatlok. Senkit, egy arva ilyen ismerosom nincsen, beleertve sajat magamat is. Es eleg korulnezned itt a GYIKen is, miket irogatnak a nok a gyogyszerszedesrol. Ami a betegtajekoztaton vannak szamok, egyszeruen nem igazak. Ahogy az sem igaz, amit az orvosok es tajekozatlan lanyok szajkoznak, hogy hat a regi gyogyszerek igen hat azok neccesek, de ezek az ujak, ezek tovabbfejlesztett hatoanyagok es biztonsagosak. Na ez a legnagyobb tevhit az egesszel kapcsolatban. Nezd csak meg mi a hatoanyag a gyogyszerekben (ne a gyogyszer nevet nezd, magat a vegyuletet), latni fogod, hogy ezek az ugynevezett "modern" fogamzasgatlok gyakorlatilag teljesen megegyeznek a 30 meg 40 evvel ezelottiekkel, csak uj neven lettek forgalomba hozva. Vajon miert kellett oket uj neven forgalomba hozni, talan nem azert hogy ne legyen meg a veszelyerzet? Arrol nem is beszelve, hogy egy bizonyos kor folott nem is lehet oket szedni.
2014. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Háháhá :D Ez van, amikor valaki féltudással írogat a gyakorira. A továbbfejlesztett hatóanyagok TERMÉSZETESEN pontosan ugyanazok, mint voltak 50 évvel ezelőtt, mivel ezek azok a HORMONOK, amiket adagolnak a szervezetnek, és ezek azok a hormonok, amiket a szervezet maga is termel. Egyáltalán nem a hatóanyag változott, hanem a mennyiség.


Az meg, hogy neked az összes ismerősöd mellékhatásoktól szenved, enyhén szólva anekdotikus "bizonyíték". Nem tudhatjuk, hogy hány ismerősöd van, milyen mellékhatásoktól szenvednek, azok valóban súlyosak-e, azok valóban maradandóak-e, hogyan jártak el a gyógyszerszedés során (pl: mennyire szabályosan szedték, illetve váltottak-e gyógyszert, ha problémás volt a szedés, vagy csakazéris továbbszedték), voltak-e előtte eü problémáik, vagy közben, amit kezelni kellett volna vagy ami mellé nem szabadott volna fog. gátlót szedni -

- ezt mi nem tudhatjuk, és esélyesen te sem tudod, úgyhogy a nagy kijelentéseket továbbra is kerülni kéne. A statisztikák és a tapasztalatok is szerencsére ellened szólnak, de tudom, azokat a nagy gyógyszergyárak támogatják, mert meg akarnak minket mérgezni :)))))

2014. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!