Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akkor is egészségtelen a...

Akkor is egészségtelen a tampon estére, ha csak 8 órát van bent?

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

A tampon nem egészségtelen! Nincsen vele semmi gond!

Én már 10 éve használok tampont, semmi problémát sem okoz.

Este 10kor felhelyezem, reggel 10kor eltávolítom.

Kôszônôm szépen jol vagyok, és kényelmesen alszom tôle!

2014. máj. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Nálam ugyanez 26 év. Amikor tini voltam, az volt az álláspont, hogy a tampon egészségtelen éjszakára, engem viszont nagy ívben nem érdekelt, utáltam volna arra ébredni a legerősebb napok éjjelén, hogy az ágyat is moshatom ki, nemhogy a ruháim. Nappal se cseréltem 2-3 óránként, ha nem erős napjaim voltak, ez mondjuk egy 9 órás teljesítménytúrán eleve megoldhatatlan lett volna... Ha ez az, ha az ember veszélyesen él, hát legyen. Tudományos alapokon nem állok, de nekem egyértelműen így volt jó. Bajom nem lett belőle. Amit tudtam, azt azért megtettem, megfelelő méretű tampon (a teljesítménytúrán erősebb, de az ritka kényszerhelyzet), reggel természetesen csere, ésatöbbi. Durva kényelmetlenséget viszont nem vállalok mások kétségeiért.
2014. máj. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
OK, utolsó kettő, mindenki úgy vállal kockázatot, ahogy akar, a TÉNYEK ismeretében. A tények azok, hogy 8 óra után el kéne távolítani a tampont, mert különben a méhszájhoz igen közel, a tamponban gyűlnek össze a kórokozók és bomlik a vér. Kérdező, szerintem 8 órát bennhagyhatod, de ne vedd példának a 12 órás válaszolót -.-
2014. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tampon elsősorban azért nem tesz jót, mert a hüvelyben lévő amúgy alacsony csíraszámú kórokozóknak az elszaporodását segíti. Mindezt a méhszáj szomszédságában.

Krónikus hüvelyi fertőzéseket elősegít, az arra hajlamosoknál a méhszájseb kialakulásában is közreműködik.

Természetesen sok nőnél nem okoz gondot, de soknál igen. Ez egy kicsit lutri, hogy melyik csoportba tartozol bele.

8 óra rengeteg idő, igazából a tampont 3-4 óránként cserélni kell. Hosszú évekig rá volt írva a tampon tájékoztatójára, hogy éjszaka inkább eü betét ajánlott. A pénz és a marketing nagy úr, ezért levették róla.

2014. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!