Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vizelési ingert követően...

Vizelési ingert követően mennyi ideig lennétek/vagytok képesek még visszatartani a pisilést? Eddig mennyi volt a leghosszabb idő nálatok?

Figyelt kérdés

Talán furcsa a kérdés, de kíváncsi vagyok rá, hogy mással is megesett-e, hogy maratoni távon kellett küzdenie a pisilési ingerrel, úgy mint nekem a múlt héten, amikor a vonaton pisilnem kellett, de nem mertem a csomagjaimat egyedül hagyni és több mint 5 !!! órán át tartogattam, mire beértem az állomásra. Nagyon görcsölt már a hólyagom, leszállni is alig tudtam a fájdalomtól, és kis híján be is pisiltem, mire elértem a wc-ig.

Kíváncsi vagyok, hogy Ti bírtatok-e ki már annyit - vagy többet - mint én? Vagy legalább ebben én vagyok a bajnok?? :)



2014. jún. 3. 04:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy elmúlt és utána már nem kellett több órán keresztül, pedig előtte már nagyon kellett. Egy hosszú gyalogtúrán voltunk és gondolom elpárolgott vagy felszívódott közben. De azért ennyire nem kell bizalmatlannak lenni, én inkább megkértem volna egy szimpatikusabb utast, hogy nézzen a csomagra, míg visszajövök. A pénztárcát meg magammal vittem volna. Amíg nem áll meg a vonat, nem tud elmenekülni a rabló sem a cuccal.
2014. jún. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát úgy könnyű, ha elmúlik... :) Nekem nem múlt el, csak egyre erősebb lett. Mondjuk én is tapasztaltam már olyat, hogy elmúlt, de ez csak rövid ideig tartott, azután nem sokára ismét kellett. Legközelebb lehet, hogy bátrabb leszek és megkérek valakit, hogy vigyázzon a csomagomra, amíg elmegyek pisilni.
2014. jún. 3. 14:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyszer én is így jártam, igaz nekem "csak" 3 órát kellett kibírnom, buszoztam a koleszba. Vasárnap este ugye, mikor már semmi nincs nyitva ahol lenne wc. Hát már majdnem meghaltam, mire végre leszálltam. :D

Ha a pisi inger elmúlik, az idegrendzseri alapú, a hólyagból nem szívódik fel sehova, nem lehet onnan kiizzadni. Sokáig visszatartani meg nem jó, mert vizeletfertőzést lehet kapni + megkockáztatod, h felreped a hólyagod.

2014. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor van még hova fejlődnöd. :) - Jó csak viccelek. A 3 óra is elég sok idő. Azt én is tudtam, hogy a vizeletet nem lehet kiizzadni a hólyagból és nem tud felszívódni stb, hanem csak egyre gyűlik és gyűlik a hólyagban. Azt viszont még nem hallottam, hogy szét is tud repedni a hólyag, de elgondolkodtató, mivel én pont így éreztem, hogy mindjárt szétrepedek, amikor visszatartottam 5 órán át. Lehet, hogy te is így érezted akkor? És, ha tényleg szétrepedne, milyen bajunk lenne belőle? (hú, belegondolni is rossz :(( )
2014. jún. 4. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szétreped a hólyag, és nincs gyors orvosi segítség, az halálos is lehet. Amúgy belső vérzés + pokoli fájdalmak. :( Nem érdemes megvárni. :)
2014. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!