Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS és IR esetén a kontroll...

PCOS és IR esetén a kontroll az cukorterhelés újra, vagy milyen módon ellenőrzik a gyógyszer hatékonyságát?

Figyelt kérdés
Cukorterhelés, 3. napi hormonsor, nőgyógyászati UH, vagy? Akinek már volt kontroll, az légyszi írja meg, hogy a kontroll hogyan zajlik, hogy hatásos volt-e ez az adag? Meforal 2x500-at szedek, D vitamint, Inofolicot, mozgás az csak séta, diétát nem számolgatom, de fogyok. Alacsony cukrom volt a terhelésre is, és az inzulinom a 0 és 120 percen is 10,7.

2014. jún. 25. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
kéne számolni mert anélkül nem az igazi. fél évente terhelnek csak max. a tünetek javulásából is látszik hogy megfelelö-e a gyógyszer. ha fogysz az jó jel. Mivel fogynod kell igy végképp kéne számolgatni.... a 0 perces 10-es inzulin nagyon sok. duplája a maximum megengedettnek. jobb lett volna ha 3 pontos a terhelés mert sokaknak pont 60 percnél van a nagy galiba és ugy lehet nézni az egymáshoz való arányt is.
2014. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hormonokat néznek, meg be kell számolnod arról, hogy a tüneteid hogy alakultak (enyhült, változatlan, rosszabb lett) van-e új tünet, ilyesmik.

Terhelést úgy tudom évente csak 1-2 szer lehet, ha túl sűrűn csináltatsz azzal elrontod amit addig elértél.

Nekem októberben volt terhelésem, azóta kontrollra csak éhgyomri cukrot és inzulint nézet az orvosom.


csak IR

2014. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is hasonlóan gondoltam. Már idejeszerű lenne egy teljes vérkép is, plusz ugye inzulin és D vitaminszint, plusz 3. napi hormonsor, amiből látni az LH/FSH arányt. A cukor 3 pontos volt, az inzulin 2 (szerintem a vérvevő néni nézte el....). Gondoltam, hogy elmegyek egy nőgyógyászati UH-ra peteérés környékén, hogy lát-e valami változást. Vagy ez butaság, ennyi idő alatt (4 hónap) nem változott semmi?
2014. jún. 25. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!