Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálhatnék még?

Mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok

már lassan két hónapja orvoshoz járok felfázás miatt.

Fáj az alhasam, a kis szeméremajkak kicsit fel vannak duzzadva és még piros is körülötte.

az első orvosom felírta a Nitrofurantoint de semmit nem segített. Majd a masik orvos akihez elmentem felírta az aphranaxt és a Curamot és egy pimafucort nevű krémet. Kicsit javult a helyzet de véglegesen nem múlt el. Visszamentem hozzá és felírt még egy krémet de attól csak rosszabb lett minden. 2 hete bementem az ügyeleti nőgyógyászhoz aki megvizsgált és megállapította hogy enyhe petefészek gyulladásom van. Felírta az Azi Sandozt és a Gynoxin 200mg-os hüvelykapszulát, amit 3 napig kellett használnom. Megmondták hogy ne ijedjek meg ha nem múlik el azonnal, másfél hét kell a gógyuláshoz. Azóta Canesten krémet használok ami segített de nem múlt el miatta a baj. Normális ha 2 hét után nem gyógyultam meg? azt mondták hogy ez hosszan tartó folyamat. Vagy kérjek időpontot gyereknőgyógyászhoz?


2014. júl. 5. 18:56
 1/2 anonim válasza:
Ne aggódj hanem még várj egy kicsit, aztán menj gyereknőgyógyászhoz.
2014. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne várj. Tök felesleges várnod. A tüneteid egyértelműek, ha két hónapja szopsz ezzel, akkor kár tovább várnod.


Nem tudom, hogy milyen nőgyógyászoknál voltál eddig, de volt TENYÉSZTÉS? Nem írtál erről, szóval gondolom nem. Az lenne a következő lépés, nem kéne ad hoc próbálgatni a gyógyszereket, hanem tudni kéne, hogy mi a kórokozód és pontosan milyen szerre reagál.

Ehhez az kell, hogy ne mindig másik nőgyógyászhoz menj. Az ugyanis azt hozza magával, hogy minden nőgyógyász kipróbálja rajtad a saját kedvenc kis szerét, nem használ, te meg elmész másikhoz ahelyett, hogy az adott dokihoz mennél vissza, aki a második alkaommal nyilván valami mással próbálkozna (vagy esetleg tenyésztene végre). Válassz egyet, aki szimpatikus és hozzáértőnek tűnik, és hozzá járj.

16 évesen pedig nem kell gyereknőgyógyászatra járnod, felnőtthöz is járhatsz. Sőt általában 14 felett már felnőtthöz szokás járni.

2014. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!