Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hólyaghurutra a kamillateás...

Hólyaghurutra a kamillateás ülőfürdő hat valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon szenvedek, de nincs most itthon semmi! Használ rá valamit?
2010. jan. 7. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit... én alapjáraton elég antibiotikum ellenes vagyok, csak akkor szedem ha muszáj, ez az a betegség, amit sose kezelnék mással... gyorsan hat, és jóidőre elűzi a hólyaghurutot
2010. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
..szóval irány a doki!
2010. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nekem most fáj!!! Amúgy jártam vele orvoshoz, eddig fél év alatt 5 fajta antibiotikumot írt fel, de egyik sem hozott helyre, azt mondta, nem tud velem mit csinálni! :S
2010. jan. 7. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor válts orvost. Komolyan mondom.
2010. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy hólyaghurut?

Ha még nem szedsz probiotikumot, akkor az legyen az első dolgod, hogy veszel a patikában. Ajánlom a Normaflore-t.

Ilyen előzmények után tényleg keress másik orvost.


A kamilla sajnos nem igazán hat hólyaghurut esetén, legfeljebb finom lesz tőle a bőrőd, mintha tejben fürödtél volna.

Gyorssegélynek legfeljebb fájdalomcsillapítót lehet megpróbálni.

De ha már gyógyfüvek, akkor hólyaghurutnál elsődleges a mezei zsurló. Belsőleg teaként, külsőleg borogatásként és fürdőként. Patikában vagy fitotékában is lehet kapni. Vegyél rögtön 4 zacskónyit.


- Tea: az egyik könyv forrázva ajánlja, a másik rövid ideig főzve. Ilyenkor talán válasszuk a középutat: pár percig forraljuk a vízben a füvet - 2 teáskanál fű 1/4 liter vízhez. Napi 1 liter. (Mézzel édesítheted)

- Dunsztkötés: egy összmarék zsurlót kicsit forralunk vízben, majd leszűrjük és vászonra téve melegen a fájó területre rakjuk. Órákig fenn hagyjuk.

- Fürdő: 200 g zsurlót 2 liter vízben 10 percig főzzük. Ez megy a fürdővízbe, 20 percig üljünk benne.


A vesék és az egész húgyúti rendszer átmosására kiváló a csalántea. Kellemes az íze, és mézzel is ihatod. Nagyon hasznos lenne.


Ha kipróbálod a gyógyfüvet, legyen hozzá türelmed. Ne hagyd abba két nap múlva. Addig csináld, míg rendbe nem jössz.

Jobbulást.

2010. jan. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
02:06>>> Nagyon köszönöm a válaszod, nagyon hasznosnak tűnnek. Most is nagyon szenvedek, elküldtem anyum a gyógyszertárba tőzegáfonya kapszuláért, meg zsurló teáért, hátha segít valamit... már a sírás kerülget, nagyon rossz. :(
2010. jan. 8. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!