Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyum nem engedi a tampont...

Anyum nem engedi a tampont mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyum nem engedi a tampont 14 éves vagyok és ellenzi nem tudja h már kipróbáltam és sokkal kellemesebb számomra és semmi gondom nem volt vele de szinte tilt ellene már mondtam neki h nem akarom a betétet mert kényelmetlen meg mindig arra figyelek h nehogy átlátszódjon stb?!
2010. jan. 9. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a zsebpénzedből, nem feltétlenül kell tudnia róla. Én is így voltam, aztán lassan belenyugodott, most már megveszi ő is. :)
2010. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Mond meg neki,hogy már használtál tampont.A lányok többsége tampont használ,mert kényelmes és praktikus.Az már más kérdés,hogy nem igazán egészséges.Kiszáríthatja a hüvely nyálkahártyáját.

Egy pasi.

2010. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
A tampont én sem engedném, mert ku-vára nem egészséges!!! Egy mostani britt kutatás szerint a meddő nők nagy százaléka tampont használt!!! Epilepsziás sokkot okozhat, és nem engedi, hogy az a sok szenny kiürüljön. 14 évesen főleg nem kell azt használni. 24 éves vagyok, és csak ha nagyon muszáj használom, mert hiszek abban, hogy kárt tesz bennünk!!! Szerintem betéttel is biztonságos, vagy vegyél fel 2 butyit, máris kényelmesebb lesz!
2010. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Menj el és vedd meg, ha fontos neked.
2010. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tampon nem epilepsziás sokkot okozhat, hanem TSS-t, toxikus sokk szindrómát, és ha eltávolítják a tampont, akkor hamar elmúlik, és ez csak az arra érzékenyeknél jön ki, úgy, mint egy anafilaxiás sokk kb (túlzott allergiás reakció) Persze akinek volt iylen valaha, az nem haználhat többet tampont, mert ha benthagyják, akkor sajnos életveszélyes is lehet ez a reakció...

És kevesen tudják, de jóval kissebb százalékos eséllyel a betét is okozhatja ugyanezt.Mellesleg az epilepsziához genetikai haljamosító tényezők kellenek...


Ráadásul nekem például sokkal kényelmetlenebb 2 egymásra felvett bugyi betét nélkül, mint egy mini tampon a menses összes görcsével meg egyéb tünetével együtt...


22/L

2010. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tampon maximum akkor marhára egészségtelen, ha valaki nem cseréli elég sűrűn. Én 13 éves korom óta tampont használok, és semmi bajom nem volt, sosem...


23/L

2010. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hát köszi a válaszokat igen fontos lenne.. mert a barátommal stranda megyünk és nem szeretném ez miatt lemondani

igaz h anyám semmit nem tud a magánéletemről mert azt hiszi levagyok maradva

de azért sztm tampon már 14 évesnél simán elmegy

2010. jan. 9. 14:13
 8/16 anonim ***** válasza:
Hová mentek ilyenkor strandra?:)
2010. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
MArtfű fedett strand most lett nemrég megcsinálva jó meleg a víz és imádunk strandolni
2010. jan. 9. 14:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
kezdetben anyám serm volt kibékülve a tamponnal, de én mindig azt vettem magamnak, aztán hozzászokott és ennyi. mamár ő veszi meg nekem.
2010. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!