Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatloval hogyan lehet...

Fogamzasgatloval hogyan lehet beallitani a menstruaciot? (SOS)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

17 eves lany vagyok, jovo heten hetfon lesz eletem elso nogyogyaszati nagy vizsgalata...

Augusztus negyediken pedig nagy valoszinuseggel eletem szerelmevel talalkozom......

Itt lesz egy hetig, Pesten. :)

A problema ott kezdodik, hogy megha 5 eve is menstrualok, a rendszer meg eleg...szabalytalan. Elso negy evbe emellett meg szornyu hasfajasaim, fejfajasaim is voltak, mostanra ez merseklodott. Viszont peldaul 1-jetol 5-eig, majd 14-etol 21-eig is menstrualtam, tehat gyakorlatilag ketszer. :O

Volt kulonben egy felfazos idoszakom, nem tudom, hogy az kavarhatott be...


A kerdes, hogy elviekben most a hercegem elutazasaig (augusztus 11-e) nem kene menstrualnom. Csakhogy fogamzasgatlot fogok feliratni, amit ugye menstruacio napjan kell elkezdeni szedni. Namost igy...arra a dontesre jutottam, hogy mivel mindig mas heten jon meg, ezert igazabol semmit nem vesztenek, ha pl kovetkezoheten mensimentes idoszakban elkezdenem, hogy vedett legyek augusztusra.

Vajon ilyenkor hogy alakul majd a menstruacio? Es milyen kovetkezmenyekkel jarhat?

Mi a velemenyetek?

Elore is koszi szepen!!! :)



2014. júl. 25. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez pont azzal a következménnyel fog járni, hogy hiába szeded, nem leszel védett. Ráadásul jól összebaxod a hormonrendszered.


Nem véletlen ám, hogy a menstruáció első napján kezdik a tabletta szedetését! Így képes csak megakadályozni a peteérést. Ha te random elkezded szedni akármikor, lehet, hogy már régen van érett petéd. Ennyi. Nem vagy védett abban a hónapban, ha nem a megfelelő időpontban kezded szedni. Ha már régebb óta szeded, akkor 1 napnyi elcsúszás esetleg még nem gond, de ha most kezded szedni, akkor pontosan kell.


Másrészt nem akarlak elkeseríteni, de senki se fog azonnal fogamzásgátlót adni a kezedbe jövő hétfőn.

Ahhoz vérvizsgálat is kell. Normális orvos be nem állt menstruáció esetén eleve egyáltalán nem ad fogamzásgátlót, amíg az ok ki nem derül.


Úgyhogy más megoldásban kell gondolkoznod. Ha a herceged tényleg a herceged, akkor nem fog neki problémát okozni, hogy esetleg menstruálsz, hanem kivárja. És ha ez azt jelenti, hogy csak a következő találkánál lesz hagyományos szex, akkor is kivárja.

2014. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kosz a gyors valaszt!

Kulonben ize...viszont pont ugy javasolta a fogamzasgatlot, hogy beallitodjon a menstruaciom.

Mert a rendszertelenseget leszamitva tenyleg semmi bajom. Elvileg a petefeszkek meretkulonbsegebol adodik ez...

2014. júl. 25. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:
1 honap utan ad vedelmet, de biztosan 17 evesen tablettat kell szedni...?
2014. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A dokinál is feltétlenül kérdezz rá! Elvégre közülünk ő ért hozzá a legjobban! :)


17 évesen tényleg nem korai a hormonredszeredet piszkálni?

2014. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most komolyan, hány éves korában szedjen tablettát, 60?

Sokkal-sokkal jobb, mintha nem védekezne.

2014. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi 5-öske!!! :D



Igazából nem a hormonrendszerem piszkálásáról van szó úgy gondolom, hanem a menstruációm beállításáról és fogamzásgátlásról egyszerre.

Ugymond két legyet ütök egy csapásra szerintem.

Van olyan barátnöm, aki 14 éves korában is kapott, mert úszott és nagyonnagy nehézségeket okozott a fájdalmas+rendszertelen menstruációja...

Meg a latexallergia...és édesanyám se hagyná, hogy a hím gondoskodjon a védekezéskor, meg ez lesz az elsö, le szeretném tudni a dolgot 2 az 1-ben módon. :D


Köszi a válaszokat!

2014. júl. 26. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!