Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhszájseb mitől alakulhat...

A méhszájseb mitől alakulhat ki? Óvszer nélkül soha nem voltam együtt a barátommal. Úgyis létrejöhet? Hány éves korban van a legnagyobb esély rá? Mik a méhszájseb legfőbb okozói?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, pontosan 4hónapja veszítettem el a szüzességemet, soha nem volt senkim előtte, és soha nem voltam együtt senkivel sem óvszer nélkül.
2010. jan. 10. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A túlzott tamponhasználat is okozhatja akár,doki mondta.
2010. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Soha nem használtam tampont...
2010. jan. 10. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem,hát pontosan nem tudom,talán valami vírus vagy fertőzés is közrejátszhat.
2010. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy orvos válaszol-oldalon találtam neked:

"A méhszájseb gyakorlatilag minden esetben gyulladásból származik.

Ilyenkor a méhszájat fedő laphám elpusztul, és a helyét hengerhám foglalja el, ez úgy néz ki, mint egy horzsolt terület. Hosszú idő alatt (1-2 év) a laphám visszanő, ilyenkor a méhszájseb eltűnik. Ezt a gyógyulási folyamatot mindig visszaveti, ha közben újabb hüvelyfertőzés alakul ki. Méhszájsebe egyébként nem kevés nőnek van, ezek rendszerint ártalmatlanok, ha mind a kenetvizsgálat, mind a kolposzkópos vizsgálat kizárja a daganat jelenlétét. Ilyenkor tényleg elég a rendszeres ellenőrzés. Ecsetelni meg lehet próbálni, de hosszadalmas, és nem is mindig vezet eredményre."

idézet vége. Remélem nem baj,hogy bemásoltam, de elég jól összegzi a problémát.Van hogy a méhszájsebet fagyasztják, ez egynapos műtét, tehát aznap hazamehetsz. Nekem is volt, de P2-es eredménnyel pár éve, elvileg azt még nem szokás műteni, mégis fagyasztották (gondolom orvosa válogatja.)

2010. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, a P5-ös jelöli a rákszűrésnél a daganatos sejteket, a p1-es a nagyon jó eredmény. P3-as még elmegy.
2010. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!