Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ahhoz, hogy az inzulinreziszte...

Ahhoz, hogy az inzulinrezisztencia ne alakuljon ki, elég elhagynom a gyorsan felszívódó szénhidrátokat vagy a gluténnel is összefügg ez a betegség?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalatokat várok, és lehetőleg nem paleósoktól, csak mert ők nem tudhatják pontosan, hogy melyik élelmiszer elhagyásától lettek jobban, mivel mindent kizárnak az étrendből. (Nincs bajom a paleóval.)

Az érdekelne, hogy mindenképp ki kell zárnom a lisztet, vagy elég ha keveset és lassan felszívódót fogyasztok.



2014. aug. 1. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell kizárni, csak a teljes kiőrlésű változatát fogyaszd. A gluténmentes étkezés csak egy új hóbort, ha nem vagy lisztérzékeny (ami valószínűleg előbb-utóbb feltűnne, mert emésztőrendszeri panaszokat okoz), akkor nyugodtan fogyaszthatod. A PCOS-nál fontos vércukor- és inzulinszintet pedig végképp nem befolyásolja, mivel nem szénhidrát, hanem fehérje.
2014. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Esztibp válasza:
Az is fontos, hogy a nap során kb egyenletesen fogyassz szénhidrátot, az ebédre lehet a legtöbbet. uszi és 10 órai lehet gyorsan felszívódó pl joghurt, gyümölcs. Értelemszerűen cukrot ne fogyassz, helyette xilit stb...
2014. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Énkb.fél éve kezdtem életmódot váltani,pcos-m van.Csak ch csökkentett kenyeret eszem,tésztát is ilyet,cukrot fehér lisztet teljesen kizártam.Azóta 20kilót fogytam és az utolsó cukorterheléses vizsg.szerint sokat javult inz.és glük.szintem.(Számokat nem tudok fejből,de most nem kutatok ,ha ne baj:)A gyümölcs is hamar emeli a cukorszintet(a benne lévő gycukor miatt) vigyázz ne vidd túlzásba.A tej a másik csalóka a tejcukor miatt,lehet cak ne sokat.Atejtermkek közül nem kell vigyázni a túró,sajt,tejszín NEM HAB,vaj NEM MARGARIN fogyasztásval.Szóval szerintem ha odafigyelsz sokat javíthatsz az étkezéssel s ezt tapasztalatból mondom.Sok sikert remélem tudtam kicsit segíteni.
2014. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!