Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vizelet visszatartása...

A vizelet visszatartása esetén nálatok mennyi idő után kezd elkezdődni hasi vagy hólyagfájdalom?

Figyelt kérdés

Érdekel, ezért szeretném megkérdezni, hogy amikor elkezditek érezni a vizelési ingert (pisilnetek kell) azt követően mennyivel később érzitek általában, hogy pl nyom alul a hasatok, feszül, szúr stb a hólyagotok? (sima, enyhe teltségérzet még nem számít)

Gondolom mindenkinél más és más a helyzet, nagy egyéni eltérések lehetnek ezen a téren is.

Nekem inger után kb 1-másfél órával kezd el feszíteni a hólyagom, ha átlagos mennyiséget iszom. További 1-másfél óra után már szúr, görcsöl, szóval nagyon fáj, ha esetleg addig sem megyek pisilni.

Nálatok mi a helyzet?



2014. aug. 2. 03:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Változó. Ha nem ittam kávét, illetve nem ittam a megszokotnál többet és nincs semmi bajom (hólyaghurut vagy hasonló), akkor simán 4-5 óráig bírom.

Kávé után jóval kevesebb ideig bírom kb. fél óra után jó ha elmegyek mert elkezd fájni a hólyagom.

2014. aug. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, a kávénak erős vízhajtó hatása van, azért nem bírja olyankor sokáig az ember. Ha csak 4-5 óra múlva kezd el fájni nálad a visszatartás, akkor te nagyon sokáig bírod, pláne, ha hozzávesszük, hogy a kellemetlen feszülés után is lehet még egy darabig tartani - ha nagyon muszáj. Gondolom ez nálad is így van. Remélem azért, hogy csak ritkán kell ilyen sokáig tartogatnod.
2014. aug. 3. 04:17
 3/8 anonim ***** válasza:
8-10 órát bírom, 2 L víz elfogyasztása mellett
2014. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 8-10 óra nem semmi! Viszont biztos, hogy jól értelmezted a kérdést, ami úgy szól, hogy miután már pisilned kell, onnantól kezdve mennyi idő után kezd fájni a hasad vagy hólyagod (szóval mikor már nagyon rosszul érzed magad)

Ha ez az idő a 8-10 óra, akkor te rettentően jól birod. :) De ha összesen, vagyis két pisilés között eltelt idő a 8-10 óra, hát azért az akkor sem kevés. :)

2014. aug. 4. 01:06
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, bocsi, rosszul értelmeztem, de ahogy leírtad, 2 pisilés között eltelhet 8-10 óra, de ilyenkor már nagyon-nagyon szorít, szúr, fáj, olyan érzés mintha szétrepedne, ilyenkor már tényleg el kell menni pisilni :)
2014. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, így már világos. :) Még annyit, hogy hány óránál szoktad kezdeni érezni, hogy pisilned kell és elmész-e mindjárt vagy megvárod a 8-10 órát? (Én egyébként kb 7 óránál érzem, hogy kell, de sokszor eltartogatom még 1-2 órát, vagy ha nem lehet elmenni, kb 10 óránál nekem is nagyon fáj a hólyagom, hogy tovább nem bírom már.
2014. aug. 5. 02:12
 7/8 anonim ***** válasza:
3-4 óránál már kell, de megvárom a 8-10 órát :)
2014. aug. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Erre már nem kell válaszolnod ha úgy gondolod, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért tartogatod még 5-6 órán keresztül, nincs lehetőséged elmenni talán, vagy mi az oka....?

És köszi az előző választ! :)

2014. aug. 5. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!