Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok. Fehér váladéko...

13 éves vagyok. Fehér váladékom van már kb háromnegyed éve. Kb mikor fog megjönni az első menstruációm? 13 évesen tanga vagy inkább sima bugyi? Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés

Lehet 13 évesen tampont,valamint tangát hordani?


13/L



2014. aug. 15. 21:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy mostanában gyakran fáj a hasam és ingerültebb vagyok.
2014. aug. 15. 21:25
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja és tavasz óta nő a mellem.
2014. aug. 15. 21:28
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Használhatsz tampont,de nem túl egészséges,remélem még szűz vagy,mert szomorú hallani hogy milyen lányok vannak manapság.


Mivel gondolom szűz vagy még jobb betét,mert az alvadt vér is könnyebben tud távozni és sok kislánynak amíg szűz van hogy a hüvelye elég szűk,így nem is kellemes érzés ha beleerőltetnek akármilyen vékony tampont is.


És jobb ha egyenlőre a sima bugyinál maradsz,nyáron megértem ha tangát akarsz hordani,mert a rövid nadrágok anyag olyan vékony hogy szinte minden átltászik,de ha már nincs olyan meleg és farmert hordanak jobb ha bugyit hordasz.A tangától könnyebben lehet fertőzést kapni,meg irritációt is okozhat.



A fehér váladék a fehér folyás ami a hüvely tisztulását szolgálja,és használj rá tisztasági betétet hogy a bugyid ne legyen maszatos:-)


Hogy mikor fog megjönni nem tudni előre,legkésőbb 16 éves korra meg kell jönnie,és az első pár évben akár össze-vissza is megjöhet(tehát megjöhet januárba és utána meg csak februárba vagy akár több hónapra rá),vagy néha kimaradhat,késhet(nem 21 vagy 28 napra jön meg az első mensturációs naphoz képest hanem sokall később akár 38-44 napra),vagy akár napig is eltarthat a vérzés.Van akinek megjön hónap elején legyen ez most aug 1 és eltart aug 11-éig és gondolj bele a mensi első napjától kell számolni a 21 vagy 28 napot,mert attól fog megjönni ismét,és megjöhet 21 vagy 25 vagy akár 28 napra.Tehát akinek megjött aug 1-jén,annak ebben a hónapban akár kétszer is lehet mensije hiszen megjöhet aug. 22-aug. 27.-éig bármikor.


Tehát ha majd megjön és néha egy hónapban kétszer fordul elő akkor ne ijjedj meg.


Már amúgy aktuális lenne a mensi nálad,mert a mai lányoknak 11-12 éves korukban megjön sokszor.Akinek 13 éves kora után jön meg az már kicsit későnérő szinte.


Nekem is 11 évesen jött meg,és a többi lánynak is 11,5-12 éves korában,csak 2-3 csaj volt akiknek nem jött meg ott volt aki nagyon fejlettlen volt a másik meg cukros volt.



Maradj a betétnél és a bugyinál egyenlőre.

2014. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors valaszt es a segitseget :) johetnek meg valaszok koszonom :)
2014. aug. 15. 21:39
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha neked kényelmes a tampont, elboldogulsz vele, nyugodtan hordhatod. A betéttel csak a baj van, elcsúszik, megtelik, összekeni az ember combját amikor letolja a bugyit stb. A tampon ezt mind képes megelőzni. Lehet hogy elsőre ne sikerül, de érdemes próbálkozni időről időre.
2014. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

a tampon veszélyes is tud lenni,gondolj bele a betét az szárnyas és ezzel az elcsúszást el tudod kerülni,ha cserélni kell(mert a tapmont is cserélni kell,majd kitérek rá,itt lesz a veszély számomra)akkor nem érsz közvetlenül a hüvelyedhez,a nemiszervedhez és ha nem vagy ügyetlen nem is kened össze magad vérrel.


De a tapmonnál a hüvelyedhez és a tapmonhoz is hozzá kell csupasz kézzel érni(betétnél a betét belsejét nem kell kézzel megfognod),na most iskolába hiába mosol kezet ki tudja a kilincset hányan fogták meg,és bizony a tamponra hiszen a mutató ujjaddal meg kell a tapmont hegyét fogni és a hüvelyedbe nyomni bármi bekerülhet aminek nem kellene ott lennie.Könnyebben lehet fertőzést el kapni és egy nem rutinos lánynak nem jó az iskolába kísérletezni hogy jó helyezte fel vagy sem.Ha nem helyezi jól fel,akkor a tampon elkezd ereszteni és a bugyi hamar véres lesz,+ amikor leül fájó érzést,kellemetlen érzést fog majd érezni.

2014. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Meg nem jott meg nekem. Csak kivanylcsi vagyok a velemenyekre h ki mit gondol.
2014. aug. 15. 23:12
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
6-os, szerintem van rá mód hogy megelőzze valaki a fertőzéseket ha akarja. Pl kézfertőtlenítő spray és/vagy applikátoros tampon. A rutint pedig a felhelyezéshez nyilván otthon célszerű megszerezni, de azért ez nem rakétatudomány, ha párszor sikerült, akkor menni fog.
2014. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtqn használhatsz majd tampont, bár elsőre a betét ajánlom, majd csak később térj át tamponra.

Az hogy milyen bugyit hordasz, senkinek semmi köze. Próbáld ki a tangát is, és ha az jobban tetszik hordj azt. Én is azt hordok. 14/L


Ui: amiket az 51%os leírt... Hát nincs benne sok igazság.

2014. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2014. aug. 16. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!