Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogyás befolyásolhatja a...

A fogyás befolyásolhatja a menstruációmat? 23/L

Figyelt kérdés
7 kg-ot fogytam nem gondolnám hogy hirtelen lett volna mert 2 hónap alatt volt és még 14 kg akarok leadni. (160 cm 68 kg) A múlt havi vérzésem kevés volt és rövidebb mint általában (6 nap helyett 3) A mostani havim meg késik 2 napja,tegnap már görcsöltem azt hittem meg fog jönni de csak barnáztam. A terhesség KIZÁRVA! 5 hónapja nem voltam senkivel.
2014. aug. 25. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet a fogyástól is.
2014. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adataid alapján nem valoszinü, hogy a fogyástol, de a rossz modszer már inkább lehet az oka.
2014. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, de nem is kifejezetten a fogyás, hanem az amiatt fellépő energia/vitamin kiesés ami eddig megvolt.


Volt egy anorexiás osztálytársam, akinek legrosszabb időszakában el is maradt hónapokig a vérzése mivel úgymond ezzel is spórolt a szervezete.

2014. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kalóriát számolok az elmúlt egy hétben igen csak nem figyeltem arra hogy meglegyen a legalább 1200 kcal volt mikor 800-900 kcal volt még sportal együtt is :S Zöldséget,gyümölcsöt mindig eszek de úgy látszik nem jól csinálom a diétát és áttestem a ló másik oldalára. Ha elkezdek megint a normális diétám akor visszaállhat a vérzésem? Elkezdtem aggódni... :/
2014. aug. 25. 08:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyél kiegyensúlyozottan, az ételek 50-70%-a legyen friss zöldség/gyümölcs, ne számold annyira pontosan a kalóriákat, az 1200 legyen meg mindenképp de ha több, akkor a felesleget inkább sportold le, ne koplalj.


Ne ijedj meg, a stressz sem tesz jót a menstruációdnak.


Tavaly nyáron mikor 2 hétig 40 fok volt, alig ettem, baromi sokat kellett mászkálnom kint, nem ittam, nem pótoltam a kiizzadt ásványi anyagokat (nem tudom hogy fogytam-e, nem mértem) de akkor ki is maradt egy havim. Utána meg helyreállt.

2014. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Talan gondolkozni is kellett volna mielőtt elkezdesz diétazas címén koplalni.


Gyümölcsöt példaul nem kéne enni mert hasznos tapanyag keves van benne de tele van cukorral ami pont nem kéne dietaban.

2014. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem koplalásnak indult az elején meg volt az 1500 kcal is napi 5x ettem sok vizet a gyümölcs meg inkább dinnye volt amibe még több a víz néha szilva vagy barack,zöldség napi szinten. Köszi a válaszokat!
2014. aug. 25. 11:07
 8/8 A kérdező kommentje:
elmentem nődokihoz azt mondta figyeljek oda de előfordulhat az ilyen 2-3 hónap múlva helyreállhat adigra meg szokja a szervezet a diétát és nem a koplalást :)
2014. aug. 25. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!