Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz előtti napokban...

Menzesz előtti napokban hőemelkedés:hol szokták mérni? Hónaljban vagy hüvely/anál? Normális, mindenkinek van?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
nekem nem szokott, de ez emberenként változó
2010. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A menszesz előtti két hétben minden egészséges nőnek kb fél fokkal megemelkedik a testhője a tüszőrepedés után termelődő progeszteron hormon miatt, pl 36,4-ről 36,9-re. Ez normális. Az a nem normális, ha nincs ilyen hőemelkedés.


Legegyszerább szájban mérni, de bármelyik testnyílás megfelelő: hüvely, végbél, fül.


Többet erről itt olvashatsz: [link]

2010. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Még egy kérdés: ez ébredési hőmérséklet, vagy estére is vonatkozik. Este pár tizeddel magasabb a hő, igaz?
2010. jan. 17. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ébredési hőmérsékletre vonatkozik. Napközben annyi sok minden befolyásolja a hőt lefelé és felfelé is (testmozgás, külső hőmérséklet, ruházat, hideg-meleg italok), hogy egyszerűen nem lehet figyelembe venni.


Az ébredési hőt mindig ugyanakkor kell mérni, szájban ugyanazon az oldalon. Előtte nem szabad felkelni pisilni sem, és inni sem szabad, mert megváltoztatja a száj hőmérsékletét. Én úgy csináltam, hogy felhúztm a telefonomat mondjuk hatra. Hatkor felzizzentem, megmértem a hőmet, kiosontam pisilni, majd visszaaludtam, ameddig csak akartam (vagy lehetett). Ezt hétvégén is megtehettem, szóval akkor kelhettem, amikor csak akartam, de minden napról volt egy hajnali, nyugalmi állapotban mért hőértékem. És ez a lényeg.

2010. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!