Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az egyik mellemben 1-2 napja...

Az egyik mellemben 1-2 napja szilva nagyságú csomót tapintok, amely fáj is. Nem tudom, hogy mi lehet ez; mert 2 hónapja voltam emlő ultrahangon, akkor egy kis cisztát találtak a másikban, de az akkor sem és azóta sem fáj. Mellgyulladás?

Figyelt kérdés

Mindenképpen el fogok menni orvoshoz is, csak sajnos szabadságot kell kivennem, mert a munkahelyről emiatt nem engednek el; az orvos pedig nem hiszem, hogy 1 napos vizsgálatok miatt táppénzre ír.


Kicsit aggaszt ez a fájdalom, nyilván az utánaolvasás nem segített. Menzeszem 1-2 hete volt, és olyankor kicsit szokott fájni a mellem-mellállományom, de a szilványi duzzanattal most találkoztam először, és rendesen megijesztett.


2 hónapja voltam ultrahangon, mert a másik mellben 1-2 centis cisztát találtak, az még most is kitapintható; de ahol most panasz van, az mentes volt mindentől. Arra is gondoltam, hogy annyira rástresszeltem a másik mellemre, hogy átjött a baj, de ez csak egyik napról a másikra jött elő, mintha elaludtam volna...


Kértem ingyenes szűrésre időpontot, 6 hét múlvára jegyeztek elő, de elég aggasztó lesz végigvárni. Tulajdonképpen addig nem is tudok orvoshoz menni sem, mert mind azt mondja, hogy nézessük meg ultrahanggal.


Valami komoly baj, vagy esetleg valami hormonális változás idézheti elő a fájdalmat? Illetve melyik orvoshoz forduljak, aki tud segíteni majd?



2014. szept. 9. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok.
2014. szept. 9. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nyugi, a rák nem fáj, csak a végső stádiumban ezért is olyan aljas betegség.
2014. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:)

A rák miatt megpróbálok nem parázni, de várok még a héten, javul-e vagy rosszabb lesz. Orvoshoz biztosan el fogok menni, de már a fizetős ultrahangra se tudok a héten bejelentkezni, úgyhogy hátha esetleg javulna. Azért köszi a biztatást :)

2014. szept. 9. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:

De puha mait tapintasz?

Mert akkor az nem olyan nagy baj

2014. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom regi a kerdes de vegul mi lett? Mert nekem most kb ugyan ez van es antibiotikumot szedes mellgyulladasra enis csomot erzem a mellemben nagyon faj.. poros kivul vettek belole mintat de az majd csak 2 het mulva jon meg addig megorulok...
2018. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Orvosilag akkor nem találtak semmi rendelleneset, szóval lehet csak a stressz vagy a ciklus valamely szakasza hozta elő.


Egyébként azóta is akad egy-két kisebb ciszta a melleimben, de az orvosok is azt javasolják, hogy ne aggódjak ezek miatt, "folyadék-gyülemlések" jönnek-mennek.


A mellem alapjában véve mirigyesebb szerkezetű (masthopátia vagy valami ilyesmi névvel emlegették), emiatt hamarabb észlelhetek eltérőnek tűnő dolgokat, és azt mondták emiatt nehezebben is vehetem észre ha az amúgy is mirigyes mellben másabb jellegű csomót tapintanék ki.


Nemrég volt egy izomhúzódásom hónaljnál, ami kicsit kiterjedt a mellmirigyekre is - no akkor fájt a fél oldalam, alig tudtam a bal karom mozgatni, de szerencsére 1 hét alatt lenyugodott a nagyja (azért utána is kíméltem még kb 1 hónapig, mert most már érzem, a testemen egy érzékeny terület lesz ez a mellkasi :))


Igazából megpróbálok évente eljárni szűrésre, meg otthon is tartok néha önvizsgálatot, hogy ne ijedjek meg, ha hirtelen kitapintok valamit.

2018. dec. 12. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!