Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintem magam bennem a...

Szerintem magam bennem a férfi hormonszint (rendszertelen menstruáció, szőrösödés, pattanásos arc, hullik a hajam is) úgy hallottam hogy erre valóban megoldás lehet a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék fogamzásgátló tablettát és úgy hallottam, hogy ez orvosolhatná a problémáimat is. Az a kérdésem hogy, az orvosnak csak azt mondjam e hogy fogamzásgátlót szeretnék felíratni, vagy elmondjam a problémáimat is? És egyáltalán hogy mondjam el, olyan cikinek érzem...

2014. szept. 24. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Először is ezt ki kell vizsgáltatni, semmi ciki nincs ezen, menj el endokrinológushoz.
2014. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ezek a PCOS tünetei menj orvoshoz!!!!
2014. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :)

És először csak haziorvoshoz menjek, es majd o eligazit, vagy mar egyenesen az endokrinologushoz vagy nogyogyaszhoz?

2014. szept. 26. 16:54
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ezek voltak a problémáim.

A nőgyógyász nem tud rajt segíteni, mindenképpen endokrinológus. Ő el fog küldeni terheléses vércukor mérésre a laborba. 0 és 120 perces. Aztán a vérből megnézeti a hormonokat is. Valamint hüvelyi UH-ra. Aztán ha beigazolódik, hogy PCO, akkor kapsz gyógyszert, kerülni kell a fehér lisztet, cukrot, csökkenteni kell a szénhidrát bevitelt. Valamint el kell kezdeni sportolni vmit.

2014. okt. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Androgén túlsúly meddőséget okozoz. A beteg pajzsmirigy tünete is lehet. Egyes orvosok szerint THS 200 fölött már kezelni kellene, a WHO 400-ig normálnak tartja. TSH 400-zal rengeteg tünetem van.
2014. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!