Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 éves kislányom arra panaszko...

3 éves kislányom arra panaszkodik, hogy fáj neki a nunija pisilés után. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

Ma reggel pisilés után kezdte mondani, hogy olyan, mintha " lenne ott valami" Megnéztem neki, nem volt ott semmi, de megtöltem, azt mondta, jobb lett. Ezután nem panaszkodott, ha rákérdeztem, azt mondta, minden rendben.

A délutáni pisilés után megint sírni kezdett. Rákérdeztem, hogy csíp-e, akkor azt mondta, hogy csíp a pisi, de amikor meghallotta az orvos szót, rögtön letagadta, hogy nem is fáj, csak mondta.

A nap további részében megint csak tagadott, este fürdés után meg akartam nézni neki, nem piros-e neki, de rögtön azt mondta, hogy csak nézzem, de ne " nyissam szét",, mert fáj. Amúgy nem piros.

Mondom neki, higy holnap délután megyünk orvoshoz, azóta megintcsak tagad.

Holnap viszem orvoshoz, de addig is adjak- e neki valamit, amivel csilkapíthatnm a vélt vagy valós fájdalnat?

Hogy zajlik egy ilyen irányú vizsgálat? Megígértem neki, hogy a doktor bácsi nem ér hozzá a nunihoz.


2014. okt. 1. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kend be neki Canesten krémmel, miután lemostad kamilla teával.
2014. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Kamilla tea nem art,talan felfazott a picur.
2014. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A doktor megfogja neki nézni, mert különben nem tudja mi lehet a baj.

De az is lehet, hogy vesz vért tőle. Erre is készítsd fel.

A csípős érzés lehet megfázástól, vagy magas vércukortól is.

2014. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jujj, kwdves utolsó, remélem" csak" egy felfázás, és nem cukorbetegség!
2014. okt. 1. 22:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez "felfázás". Tudod, hogy mi a felfázás? Bakteriális húgyúti fertőzés. Vidd el orvoshoz. MIért nézné meg a doki? Nekem is volt már húgyúti fertőzésem, de még sosem kellett levetkőznöm...



Az a baj, hogy sokan keverik a húgyúti fertőzést a hüvelygombával. Két külön szerv, két külön betegség! A hüvelygombára kell Canesten, a húgyúti fertőzésre Cifran vagy Monural.


Ne várd meg, hogy véreset pisiljen!!! Ha tudod, ellenőrizd a pisijét, mielőtt lehúzná! Fontos!!

2014. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem doktornénihez viszed? valószínűleg jobb lenne neki.
2014. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a kicsi?
2014. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat és a kérdést is!

Elvittem orvoshoz,vittünk egy kicsi pisit. Megnézte a doktor bácsi gyorsteszttel, nem talát komoly gondot, de a biztonság kedvéért adott papírt, hogy nézessük meg laborban is a pisit.

Gyulladáscsökkentőnek Nurofent javasolt, és tőzegáfonya teát kell itatnom vele, illetve ha sikerülne beszerezni egy tőzegáfonya kivonatot tartalmazó szirupot (gyerekeknek), akkor azt, de a gyógyszertár nem tudta beszerezni, így maradt a tea.

És extra sok folyadék bevitel, ami nem egyszerű, megmagyarázni egy 3 évesnek, hogy igyon, amikor ő nem akar.

Úgy látom, jobban van, már nem panaszkodik, szó nélkül pisil, és már nem vékony sugárban, mint akkor..

A Nurofent még ma adom neki, a teát amíg van, az biztosan nem árt hosszabb távon.

2014. okt. 5. 09:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, és esténként kamillateánan ücsörög. :)
2014. okt. 5. 09:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy jobban van.:) További jobbulást neki. :)
2014. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!